-0.6 C
Sungurlu
26/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemOran, "Sarıkamış Şehitlerine Borcumuzu Ödeyemeyiz"

Oran, “Sarıkamış Şehitlerine Borcumuzu Ödeyemeyiz”

- Google Reklamı -

Boğazkale MHP İlçe Başkanı Ali Oran, ‘’Sarıkamış Harekatı’nın 103. yıl dönümü nedeniyle aziz şehitlerimizi yad ediyoruz. Sarıkamış’ta vatan toprağını korumak için canını veren şehitlerimize şükran borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz’’ dedi.
MHP İlçe Başkanı Ali Oran, yaptığı açıklamada, “Sarıkamış Harekâtının 103. Yılını kutladığımız bu günlerde aziz şehitlerimizin ruhları önünde eğiliyor, Allah’dan rahmet diliyoruz. Bundan tam 103 yıl önce; vatan ve milleti uğruna kendilerini feda eden şehitlerimizin, mirasının bekçisi olduğumuzu özellikle memleketimizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte belirtmekte fayda görüyoruz’’ ifadelerine yer verdi. Oran, açıklamasında şunları kaydetti: ‘’Herkes idrak etmeli ki üzerinde yaşadığımız bu kutsal topraklar, bizlere piyangodan çıkmadı. Ne fedakârlıklar, ne anadan yardan geçmeler sonucunda bizlere vatan olduğu aşikâr ve herkes tarafından bilinmektedir. Malum çevrelerin hükümet üzerinden vatani ve milletimizi itibarsızlaştırmak milli ve mani değerlerimizi silmek, şuursuz bir kitleler milletler, haline getirilmek istenmemiz de herkes gibi kamuoyunun da bilgisi dâhilindedir. Özetle her bir ailenin birçok ferdi şu an yaşayan bizler için kendini feda etmiştir. Bu tartışılmaz üzücü bir gerçektir. Bizlerin bunun bilincinde olarak en azından evlatlarımıza milli ve manevi değerlerimiz noktasında daha da bir çaba göstermemiz yavrularımıza bu bilinç ile gereken ilgi ve alakayı göstermemiz şarttır. Yalan söyleyen tarih kitaplarına, bilim adına tasması başkasının elinde olan sözde bilim adamlarına, bizden maneviyatımızı sökmeye çalışanlara inat, Aziz Türk Milletine selam olsun. Allahuekber dağlarına, selam olsun, Enver Paşaya ve yiğitlerine selam olsun. Bedeni donup da buz kesilen, lakin sancağı yere düşürmeyene selam olsun. Dik durana selam olsun, aziz şehitlerimizin ruhuna, bedenleri don olanlar, bizlere har oldu. Bu memleket onların ruhuyla kuruldu.”

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu