ONLAR ÇÖP DEĞİL PROJESİ SAYESİNDE DOĞAYA İYİLİK YAPMALARI HEDEFLENİYOR

‘Onlar Çöp Değil’ projesi sayesinde anaokulu öğrencilerinin organik atıkları çöp kutusuna atmayıp doğaya bir iyilik yapmaları hedefleniyor.

‘Onlar Çöp Değil’ projesi sayesinde anaokulu öğrencilerinin organik atıkları çöp kutusuna atmayıp doğaya bir iyilik yapmaları hedefleniyor. Kurucuları İlknur Tosun ve Fatma Başar olan Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu öğretmeni Arzu Özüdoğru’nun da ortağı olduğu Onlar Çöp Değil / They Are Not Garbage eTwinning projesinde öğrenciler organik atıkları geri dönüştürmek için çeşitli etkinlikler yaptılar. 4-7 yaş grubu aralığındaki öğrencileri içine alan, uluslararası proje ortaklarının da yer aldığı; 4 ülkeden, 15 öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eTwinning projesinde öğrenciler, organik atıkların çöp olmadığını öğrendiler.

ORGANİK ATIKLARI ÇÖPE HAPSETMEDİLER!

Organik atıkları çöp kutusuna atmayıp doğaya bir iyilik yapmaları, üretken olmaları, çöp ve atık arasındaki farkı öğrenmeleri, çevre bilincinin oluşturulması, proje öğrencilerinin araştırma, inceleme, problem çözme becerilerini bu proje ile geliştirmeleri hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz