OnePlus Telefonlara Karanlık Mod Desteği Geliyor!

Sponsor

2020 yılında neredeyse tüm büyük işletim sistemleri, son birkaç yıl içinde giderek daha popüler hale gelen Karanlık Mod’u desteklemeye başlıyor. Bunun ile birlikte, çevresindeki popülerlik, iyi bilinen bazı aplikasyonların Karanlık Mod’u tamamen benimseni sağlamakta. Uygulamalarına karanlık mod desteği sağlamak geliştiricilerin tercihine bırakılsa da, OnePlus kullanıcıları yakında sistem genelinde Karanlık Modu zorlayarak bu sınırlamayı atlayabilecek.

OxygenOS 10 zaten sistem genelinde Karanlık Modu için desteğe sahip, ancak OnePlus başka bir adım daha atmak istiyor ve bunu Karanlık Mod işlevselliğini desteklemeyen uygulamalarda uygulamak istiyor. XDADevelopers , OnePlus 7 ve 7 Pro için en son OxygenOS Open Beta derlemesinde kanıt parçaları buldu , henüz desteklenmeyen uygulamalarda Karanlık Modu zorlayacak bir özelliğin çalışmalarda olduğunu ima ediyor.

OnePlus kullanıcıları yakında sistem genelinde Karanlık Modu zorlayarak bu sınırlamayı atlayabilecek. | Sungurlu Haber

Sponsor

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, zorunlu Karanlık Modu özelliği sadece OxygenOS Ayarları uygulamasına giderek açılabilir veya kapatılabilir. OnePlus ayrıca özelliği açmanın bazı uygulamaların genel performansını etkileyebileceği konusunda size küçük bir uyarı veriyor.

Zorla Karanlık Mod kavramı yeni değil. OneUI 2.0 destekli Samsung Galaxy S10 veya Note 10 kullanıyorsanız, bu özelliğe zaten aşina olabilirsiniz. Ancak, OneUI 2.0’da zorunlu Karanlık Modu’nu etkinleştirmek için oldukça zor bir süreçten geçmeniz gerekir. Ancak OxygenOS söz konusu olduğunda, özellik Sistem Ayarlarında mevcut gibi göründüğü için işler çok daha kolay olabilir.

Güncellemenin ne zaman ana sürüme getirileceğine ve hangi cihazları destekleyeceğine dair herhangi bir fikrimiz ve bilgimiz yok.

Sponsor
Önceki İçerikDört Mevsim Halı Yıkamada Antibakteriyel Yıkama Başladı
Sonraki İçerikMarketler Saat Kaçta Kapanacak?
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz