OKULLARDA SAĞLIKLI BESLENME VE DİYABET KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Sponsor

Sungurlu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik sağlıklı beslenme ve diyabet konularında eğitim verildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü diyetisyeni tarafından verilen eğitimde öğrencilere yeterli ve dengeli beslenmenin önemi anlatılarak, sağlıklı ve sağlıksız gıdalar örneklerle açıklandı.

Çocuklar için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu vurgulayan diyetisyen, “Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubunda bulunan besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli biçimde tüketmeleri gerekmektedir. Güne yeterli ve dengeli yapılan bir kahvaltı ile başlamak öğrencilerin okul başarısının artmasında son derece önemlidir” dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikÇAYYAKA KÖYÜ MUHTARI KAZADA HAYATINI KAYBETTİ
Sonraki İçerikMOTOSİKLETİN ÇARPTIĞI YAŞLI KADIN YARALANDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz