-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemOKUL YANINDA, YOLA SIFIR ÇAY KENARI TEHLİKE SAÇIYOR !

OKUL YANINDA, YOLA SIFIR ÇAY KENARI TEHLİKE SAÇIYOR !

- Google Reklamı -

Fatih Mahallesi’nde okul yanında bulunan çay kenarının yol ile sıfır olması, çocuklarını okula gönderen aileleri tedirgin etmeye devam ediyor.
Sungurlu’nun en büyük mahallesi olan Fatih Mahallesi’nde Fatih Ortaokulu’nun hemen bitişiğinde bulunan Çay kenarı, yola sıfır olması ve korkuluk bulunmaması nedeniyle tehlike saçıyor.

Çocuklarını okula gönderen aileler, her gün diken üstünde olduklarını belirterek, yetkililerden biran önce buraya bir önlem alınmasını istedi.
Kış ayına girmeden DSİ ve Belediye’nin her hangi bir taşkına sebep olmaması için temizlik çalışmasını yaptığını, çayın daha derinleştirildiğini söyleyen vatandaşlar, tehlikenin daha da artığını ifade ettiler.

OTOMOBİL UÇTU, KADIN ÇAYA DÜŞMÜŞTÜ

Herhangi bir önlemin alınmadığı çay kenarında daha önce bir otomobil uçtuğu, akşam saatlerinde ise bir vatandaşın çaya düşerek yaralandığını söyleyen vatandaşlar, daha fazla canın yanmaması için önlem alınması gerektiğini söylediler.

MUHTAR TALEP ETTİ

- Advertisement -

Geçtiğimiz günlerde Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mahalle muhtarları ile bir toplantı yapmış, Fatih Mahallesi Muhtarı Murat Panlıoğlu’da çay kenarının büyük bir tehlike arz ettiğini, biran önce çay kenarına korkuluk yapılmasını istemişti.

İstek üzerine Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, çay kenarının DSİ’ye ait olduğunu, kendilerinin buraya müdahale edemediğini söylemişti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1369
EUR
24,7376
GBP
28,7719
RUB
0,2844
CNY
3,2476
JPY
0,1660

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu