-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimOkul Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantı çerçevesinde, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül ile okul müdürleri bir araya geldi.
Toplantıda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül, “Okul sağlığı, öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Okul sağlığı çalışmalarının başarısı, sağlık ve eğitim sistemlerinin işbirliği ve entegrasyonu ile mümkündür. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında ´Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü´ imzalanarak, her iki bakanlık arasında varılan mutabakat ile ´Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı´ başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ise “Okullarımızdaki Beyaz Bayrak projesi ve Beslenme Dostu Okul programı ile sağlıklı yaşam farkındalığını artırmak, kantin ve yemekhanelerimizin sağlıklı koşullarda gıda üretimi ve satışını yapmasını sağlamak, Okul Sağlığı programı çalışmalarının bir parçasıdır. Program çerçevesinde yapılacak çalışmalarla okul çağındaki tüm çocukların bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasının sağlanması hedeflenmektedir” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2455
EUR
28,7991
GBP
33,1591
RUB
0,2794
CNY
3,7265
JPY
0,1830

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu