Okul Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Sponsor

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantı çerçevesinde, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül ile okul müdürleri bir araya geldi.
Toplantıda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül, “Okul sağlığı, öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Okul sağlığı çalışmalarının başarısı, sağlık ve eğitim sistemlerinin işbirliği ve entegrasyonu ile mümkündür. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında ´Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü´ imzalanarak, her iki bakanlık arasında varılan mutabakat ile ´Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı´ başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ise “Okullarımızdaki Beyaz Bayrak projesi ve Beslenme Dostu Okul programı ile sağlıklı yaşam farkındalığını artırmak, kantin ve yemekhanelerimizin sağlıklı koşullarda gıda üretimi ve satışını yapmasını sağlamak, Okul Sağlığı programı çalışmalarının bir parçasıdır. Program çerçevesinde yapılacak çalışmalarla okul çağındaki tüm çocukların bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasının sağlanması hedeflenmektedir” dedi.

Sponsor
Önceki İçerik Şahiner, Şehit Mezarı Başında Dua Etti
Sonraki İçerikSeçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz