-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimOkul Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantı çerçevesinde, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül ile okul müdürleri bir araya geldi.
Toplantıda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Gül, “Okul sağlığı, öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Okul sağlığı çalışmalarının başarısı, sağlık ve eğitim sistemlerinin işbirliği ve entegrasyonu ile mümkündür. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında ´Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü´ imzalanarak, her iki bakanlık arasında varılan mutabakat ile ´Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı´ başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kadir Şahinoğlu ise “Okullarımızdaki Beyaz Bayrak projesi ve Beslenme Dostu Okul programı ile sağlıklı yaşam farkındalığını artırmak, kantin ve yemekhanelerimizin sağlıklı koşullarda gıda üretimi ve satışını yapmasını sağlamak, Okul Sağlığı programı çalışmalarının bir parçasıdır. Program çerçevesinde yapılacak çalışmalarla okul çağındaki tüm çocukların bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasının sağlanması hedeflenmektedir” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1567
EUR
24,8129
GBP
28,8729
RUB
0,2834
CNY
3,2562
JPY
0,1661

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu