“OKA’DAN SUNGURLU OSB’YE 1.858,212 TL HİBE DESTEĞİ”

OKA-Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2021 yılında, “OSB’lerde Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi” Mali Destek programı kapsamında, Çorum’da 4 projeye 5.547,942 TL hibe desteği sağlandı.

Milletvekili Kaya, Çorum sanayileşme noktasında bölgenin parlayan yıldızı halindedir. Ekonomik olarak ve istihdam olarak bölgede en yüksek il konumundadır. OKA Projeleri kapsamında Çorum’umuza yarar sağlayacak projelerle bu durumu daha da güçlendiriyoruz. Milletvekili Kaya; Onaylanan 4 Projenin içinde Sungurlu OSB’nin Çevre Dostu Sungurlu projesininde olduğunu ve başvurusu doğrultusunda OKA tarafından onaylanmış olup hibe desteğinin 1.858.212 TL olduğunu açıkladı.

Kaya, Sungurlu OSB’nin Çorum ve Ankara arasında bir köprü olduğunu ve Sanayileşme olarak Çorum’un en önemli Organize Sanayi Bölgelerinden biri olduğu vurgulayarak, Sungurlu Organize Sanayi Bölgemize gerekli destek ve hibeler sağlanarak daha güçlü bir Sanayi Bölgesi olma yolunda tüm gayreti verdiklerini ve yatırımcılar için cazibe bölgesi haline geleceğini vurguladı. Milletvekili Kaya, hibe ve yatırımların gelmesinde her zaman desteğini gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz, dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz