-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimÖğrencilere "Madde Bağımlılığı ve zararları" Konferans Verildi

Öğrencilere “Madde Bağımlılığı ve zararları” Konferans Verildi

- Google Reklamı -

Açılış konuşmasını Yeşilay Sungurlu İlçe Temsilcisi Ecz. Bekir Sami Ünsal’ın yaptığı konferansta Ünsal, Yeşilay’ın kuruluş gayesi ve çalışmalarından söz etti.
Uzman Dr. Cihan Uysal’ın yaptığı programa, okul müdürü yardımcısı Necip Kayalı ve beraberindeki
öğretmenlerle birlikte 300 kişilik bir öğrenci topluluğu katıldı. Uzman Dr. Cihan Uysal’ın öğrencilere hitaben verdiği konferansta; sigara’nın en kolay temin edilebilen bir madde olduğu için kullanımının yaygın olmasından dolayı insan vücudunda en çok tahribat yapan maddelerin en başında geldiğini, nikotinin çok yüksek bir bağımlılık yaptığını ve sigarada 4 bine yakın kanser yapıcı pek çok maddenin zararlı madde bulunduğunu belirtti.
Alkolünse, beyin başta olmak üzere karaciğer ve diğer bütün organları tahrip ettiğini, alkollü araç kullanımının kazalara davetiye çıkardığını telafisi mümkünsüz facialara yol açtığını ifade etti.

"Yeşilay Haftası" nedeniyle Sungurlu Yeşilay İlçe temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesinde, orta öğretim ve lise öğrencilerine Sungurlu Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Cihan Uysal tarafından "Madde Bağımlılığı ve Zararları" konulu konferans düzenlendi. | Sungurlu Haberleri

"Yeşilay Haftası" nedeniyle Sungurlu Yeşilay İlçe temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesinde, orta öğretim ve lise öğrencilerine Sungurlu Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Cihan Uysal tarafından "Madde Bağımlılığı ve Zararları" konulu konferans düzenlendi. | Sungurlu HaberleriUyuşturucu konusuna da değinen Uysal; bir kez denemenin bile bağımlılık için yettiğini söyledi. Tiner ve bonzai kullanımının diğerlerine oranla ucuz temin edilebilmesinden dolayı toplumumuz çok daha tehlikeli bir durum arz ettiğini belirterek bir anlık bir şuur bulanıklığını yaşamak için bu zararlıları kullanmaya değer mi? diye konuştu.
Büyük bir ilgiyle izlenen konferans, öğrenci izleyicilerin sorularının cevaplanmasının ardından Yeşilay temsilcisi Ecz. Bekir Sami Ünsal’ın İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Uysal’a plaket sunumu ile son buldu.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu