Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim

Öğrenciler Sordu Astrofizikçi Cevapladı

İlçe genelinde öğrenim gören yaklaşık 8 bin 600 öğrencinin katıldığı e-Konferansta Dr. Tansu Daylan, öte gezegen, öte gezegen toplulukları, öte gezegen yaşanabilirliği, öte gezegen atmosferleri, Dünya dışı akıllı yaşam arayışı (SETI), Uzayda zaman tüneli, Fermi paradoksu gibi konularda öğrencilere bilgi verdi.

Öğrenciler Sordu Astrofizikçi Cevapladı » Sungurlu Haber
Daylan yaptığı sunumda öte gezegen ve dünya dışı yaşam araştırmalarının henüz başında olduğumuzu, yakın gelecekte heyecan verici veri setlerine ve öte gezegenler hakkında yeni iç görülere sahip olabileceğimizi belirtti. Sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
Öğrenciler “Marsta yaşam var mı?, Uzayda telefon çeker mi?, Dünya’ya en yakın öte gezegen hangisidir? Türkiye Mars’a araç gönderecek mi?” Türk Bayrağı ne zaman Uzayda dalgalanacak?, Uzayda neden ses duyulmuyor? Marsa gönderilen araç gibi ilgi çekici sorularla merak ettiği konularda bilgi edindiler.

Öğrenciler Sordu Astrofizikçi Cevapladı » Sungurlu Haber
Program sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sizin gibi başarılı Türk bilim insanlarını öğrencilerimizle buluşturmak bizi çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bilim, fen ve uzaya ilgi duymaları, sizin gibi değerli bilim insanlarını rol model almaları en büyük gayemizdir. İlçemiz adına size çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Dr. Tansu Daylan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti.

İlgili İçerikler

Öğrenciler Oyuncaklarını Paylaşacak

Safa Özhazinedar

Spor Faaliyetleri Sona Erdi

Safa Özhazinedar

Ev Ziyaretlerine Devam Ediyorlar

Safa Özhazinedar

Uzaktan Eğitim 31 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

Safa Özhazinedar

Hafızlık Kuran Kursunun Temeli Atıldı

Safa Özhazinedar

ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPAN SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar