Öğrenciler Kağıt Fabrikasını Gezdi

Sponsor

Habib Güleser Öztaş İlkokulu öğrencileri ilçede faaliyet gösteren Sun-Ka Kağıt fabrikasını gezdi.

Habib Güleser Öztaş İlkokulu 1-B sınıf öğrencileri kağıt imalatını yerinde görmek ve kağıt israfını önlemek maksadıyla ilçede bulunan Sun-Ka Kağıt fabrikasına ziyarette ettiler.
1-B sınıf öğretmeni Aysu İçtüzer ve Okul Müdürü Ertuğrul Bostancı eşliğinde yapılan gezide öğrenciler kağıt üretiminin ilk hali olan hamur evresinden başlayarak presleme, balyalama ve kesim aşamalarını yerinde görerek kağıt oluşumu hakkında bilgi sahibi oldular.
Atık kağıt bölümünü de gezen öğrenciler, fabrika yetkilileri tarafından atık kağıdın çöp olmadığı ve geri dönüşümle tekrar kullanabilirliğinin sağlandığı ve böylece ağaç kesiminin önleneceği anlatıldı. Ayrıca kağıt israfını önlemek amacıyla fabrika yetkilileri öğrencilere atık kağıt kumbarası hediye etti.

Sponsor
Önceki İçerikKoçak, `Sağlık Çalışanların Sorunları Çözülmelidir`
Sonraki İçerikŞahin; “12. Olağan Büyük Kurultayımız Hayırlı Olsun”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz