-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimÖĞRENCİLER ÇANKIRI'DA SİLAH FABRİKASINI GEZDİLER

ÖĞRENCİLER ÇANKIRI’DA SİLAH FABRİKASINI GEZDİLER

- Google Reklamı -

Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. ile Sungurlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında okulun ilk etabı olan “Robotik ve Kodlama Atölyesi, CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı kurulmuştu.
Bu kapsamda Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine ve Tasarım Teknolojisi Öğrencileri Çankırı’da bulunan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Çankırı Silah Fabrikası gezdiler.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Pak Başkanlığında, Bilişim Teknolojileri Alan Şefi İsmet Tekin ve Makine Teknolojisi Dal Şefi Ergün Balal’ın sorumluluğunda Makine ve Tasarım Teknolojisi 14 öğrencinin katılımı ile düzenlenen teknik gezide öğrenciler Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Çankırı Silah Fabrikasında detaylı inceleme ve ilgili mühendislerden bilgi alma fırsatı buldular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, İlçemize ve okulumuza bu imkanları sunan Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhsin Dere’ye ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye MKE A.Ş. Çankırı Silah Fabrikası Müdürü Fatih Bulanık’a, İnsan Kaynakları Sorumlusu Yenal Bilim ve Üretim Mühendisi Fatih Demir’e teşekkür ederiz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu