NOHUT TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI

Sponsor

Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce, üreticilere %70 Devlet %30 Çiftçi katkılı nohut tohumluğu dağıtımı yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesinin desteklenmesine ilişkin cumhurbaşkanı kararı, gereğince ‘Atıl arazilerde, hububat, baklagil ve yağlı tohumlu bitkilerin üretiminin geliştirilmesi’ amacıyla Toplam Dağıtımın bir üreticiye en fazla 10 dekar olarak yapılması planlanmıştır.

Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi için ekim programında olmayan ve nadasa ayrılan alanlar ile işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, uygun tarımsal üretim yöntemleri kullanmak suretiyle bitkisel üretimin artırılması ve hasat sonrası ürün işlemeye yönelik yatırım projelerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esaslar kapsamında çalışmalar yürütülecektir.

Sponsor

Karar kapsamında hibe ödemeleri, boş bırakılan, atıl durumda bulunan veya nadasa bırakılan arazileri, uygun münavebe planı ve ekim yöntemleri kullanmak suretiyle tarımsal üretime kazandırmak, iklim değişikliğini dikkate alarak uygun çeşitlerle baklagil üretimini geliştirmek için yapılacak çalışmaların 2022 üretim sezonunda üreticilere önemli destek sağlayacağını öngörmektedir. Çiftçilerimize hayırlı olsun” denildi.

Sponsor
Önceki İçerikZABITADAN RAMAZAN DENETİMİ
Sonraki İçerikESNAF VE ÜRETİCİ SATAMIYOR, VATANDAŞ ALAMIYOR !
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz