-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriEkonomi“NEFES KREDİSİ ŞU AN İÇİN İŞLETMELERİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR”

“NEFES KREDİSİ ŞU AN İÇİN İŞLETMELERİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR”

- Google Reklamı -

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, “Üyelerimizin finansman ihtiyacına katkı sağlayacak Nefes Kredisi şu an için işletmelerimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş ile Denizbank Çorum Şube Müdürü Mehmet Konak Sungurlu Ticaret ve Sanayi odasında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş ile Denizbank Çorum Şube Müdürü Mehmet Konak Sungurlu Ticaret ve Sanayi odasında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, “Üyelerimizin finansman ihtiyacına katkı sağlayacak Nefes Kredisi şu an için işletmelerimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi. | Sungurlu Haberleri

Nefes Kredisi bilgilendirme toplatışında konuşan; TSO Başkanı Behiç Akkaş “TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ için imzalar geçtiğimiz gün içerisinde atılmış ve kredi imkanı üyelerimizin hizmetine sunulmuştur.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin, KOBİ’lere yönelik olarak açıkladığı Nefes Kredisi projesi kapsamında Denizbank ve TOBB, 100 bin KOBİ’ye 6 milyar liranın üzerinde kredi sağlayacaktır. Proje kapsamında Oda ve Borsa üyeleri yüzde 7,50 faiz oranıyla 100 bin liraya kadar kredi kullanılabilecek ayrıca 2020’de anapara ve faiz ödemesi olmayacaktır.Özel sektörümüzün yaşadığı sorunları TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu aracılığı ile Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklarımıza aktardık. Bu noktada Devletimize de Sungurlu İş Dünyası adına teşekkür ediyoruz. Tüm dünyanın mücadele ettiği Kovid-19 salgınının ticari hayata etkilerini asgariye indirmek için çalışıyoruz.Sungurlu TSO olarak odamızın tüm imkânlarını üyelerimiz hizmetine sunarak bu zorlu süreçte yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.Üyelerimizin finansman ihtiyacına katkı sağlayacak Nefes Kredisi şu an için işletmelerimize büyük katkı sağlayacaktır. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde 3 milyon lira ve altında cirosu olan işletmeler 50 bin lira, 3 milyon lira ile 25 milyon lira arasında cirosu olanlar da azami 100 bin lira kredi kullanabilecektir.Kredinin 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak geri ödemesi ise 2021 yılında aylık eşit 12 taksitle yapılacaktır. Bu anlamda bu zorlu süreçte elini taşın altına koyan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Devletimize ve İlgili Bakanlıklarımıza Nefes Kredisinde bizleri yalnız bırakmayan Denizbank’a ayrıca teşekkür ediyoruz” dediler.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5394
EUR
28,8193
GBP
33,2541
RUB
0,2727
CNY
3,8263
JPY
0,1847

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu