-0.6 C
Sungurlu
21/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimNecip Fazıl Kısakürek Tanıtıldı

Necip Fazıl Kısakürek Tanıtıldı

- Google Reklamı -

Fatih Ortaokulu  tarafından Özel İdare Konferans Salonu´nda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ´Sungurlu Ecdat İzinde Yürüyor´ projesi kapsamında ‘’Necip Fazıl Kısakürek’’ konulu bir program düzenlendi. | Sungurlu Haberleri

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit konuşmasında; ‘’Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sungurlu Ecdat Işığında yürüyor projemizin üçüncü ayağı olan Necip Fazıl Kısakürek’ e vefa programında sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Sungurlu Ecdat Işığında yürüyor projemiz kapsamında geçtiğimiz aylarda Mevlana ve Mehmet Akif Ersoy‘ u köy ile merkezdeki okullarımızda  yapılan programlarla  andık, anlamaya çalıştık.  İçinde bulunduğumuz Nisan ayında ise yine ilçe merkezimiz ve köylerdeki tüm okullarımızda hazırladığımız köşelerle düzenlediğimiz programlarla Necip Fazıl Kısakürek’i anmaya ve anlamaya çalıştık.
Önümüzdeki ayda Fen Lisemizin  hazırlayacağı Fatih Sultan Mehmet´i anma programı yanı sıra yine bütün okullarımızda benzer programlar düzenleyeceğiz. Bu Projemiz, 2018/2019 eğitim öğretim yılında diğer Türk Büyükleri ile yoluna devam edecek”. Bu toprağın yetiştirdiği, bu güzel insanları gençlerimize anlatmak hepimizin boynunun borcudur. Biz bu anlayışla okullarımızda görevli müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimizle ile birlikte bir yola çıktık. Çok güzel çalışmalara imza attılar. Ben bütün çalışma arkadaşlarıma şahsım ve ilçemiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi.

- Advertisement -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ´Sungurlu Ecdat İzinde Yürüyor´ projesi kapsamında ‘’Necip Fazıl Kısakürek’’ konulu bir program düzenlendi. | Sungurlu Haberleri
Eryiğit, “Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde öğrencilerin “Akademik, Sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarla amaçlarımızdan biri de öğrencilerimizin milli manevi değerlerine sahip geçmişi bilen tanıyan, geleceğine bu yolla ışık tutan nesiller olmasını istiyoruz” dedi.
Okul Müdür Yardımcısı Osman Mutlu Berber  günün anlam ve önemi belirten konuşmayı yaptıktan sonra Necip Fazıl Kısakürek’ in hayatından kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterisiyle devam eden programda, Fatih ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu, programda Necip Fazıl Kısakürek’ in   kendi sesinden Mahkum şiiri  öğrenciler tarafından canlandırılmasıyla  sona erdi.

Programa,  Cumhuriyet Başsavcısı Emre Özge Yelken , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, siyasi parti temsilcileri , daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,0532
EUR
28,7911
GBP
33,3304
RUB
0,2809
CNY
3,7041
JPY
0,1824

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu