Necip Fazıl Kısakürek Tanıtıldı

Sponsor

Fatih Ortaokulu  tarafından Özel İdare Konferans Salonu´nda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ´Sungurlu Ecdat İzinde Yürüyor´ projesi kapsamında ‘’Necip Fazıl Kısakürek’’ konulu bir program düzenlendi. | Sungurlu Haber

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit konuşmasında; ‘’Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sungurlu Ecdat Işığında yürüyor projemizin üçüncü ayağı olan Necip Fazıl Kısakürek’ e vefa programında sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Sungurlu Ecdat Işığında yürüyor projemiz kapsamında geçtiğimiz aylarda Mevlana ve Mehmet Akif Ersoy‘ u köy ile merkezdeki okullarımızda  yapılan programlarla  andık, anlamaya çalıştık.  İçinde bulunduğumuz Nisan ayında ise yine ilçe merkezimiz ve köylerdeki tüm okullarımızda hazırladığımız köşelerle düzenlediğimiz programlarla Necip Fazıl Kısakürek’i anmaya ve anlamaya çalıştık.
Önümüzdeki ayda Fen Lisemizin  hazırlayacağı Fatih Sultan Mehmet´i anma programı yanı sıra yine bütün okullarımızda benzer programlar düzenleyeceğiz. Bu Projemiz, 2018/2019 eğitim öğretim yılında diğer Türk Büyükleri ile yoluna devam edecek”. Bu toprağın yetiştirdiği, bu güzel insanları gençlerimize anlatmak hepimizin boynunun borcudur. Biz bu anlayışla okullarımızda görevli müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimizle ile birlikte bir yola çıktık. Çok güzel çalışmalara imza attılar. Ben bütün çalışma arkadaşlarıma şahsım ve ilçemiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sponsor

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ´Sungurlu Ecdat İzinde Yürüyor´ projesi kapsamında ‘’Necip Fazıl Kısakürek’’ konulu bir program düzenlendi. | Sungurlu Haber
Eryiğit, “Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde öğrencilerin “Akademik, Sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarla amaçlarımızdan biri de öğrencilerimizin milli manevi değerlerine sahip geçmişi bilen tanıyan, geleceğine bu yolla ışık tutan nesiller olmasını istiyoruz” dedi.
Okul Müdür Yardımcısı Osman Mutlu Berber  günün anlam ve önemi belirten konuşmayı yaptıktan sonra Necip Fazıl Kısakürek’ in hayatından kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterisiyle devam eden programda, Fatih ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu, programda Necip Fazıl Kısakürek’ in   kendi sesinden Mahkum şiiri  öğrenciler tarafından canlandırılmasıyla  sona erdi.

Programa,  Cumhuriyet Başsavcısı Emre Özge Yelken , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, siyasi parti temsilcileri , daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

Sponsor
Önceki İçerikKıyak Aday Adaylığını Açıkladı
Sonraki İçerikBorsa Yönetiminden Şahiner’e Ziyaret
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz