-0.6 C
Sungurlu
26/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemNE GEÇTİ ELİNİZE ?

NE GEÇTİ ELİNİZE ?

- Google Reklamı -

Başınız göğe erdi mi?

İlçemizde, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından Akçalı Köyü’nde bulunan su boruları kırılırken, temiz suya yağmur suları karıştı. Belediye ekipleri, bayramda hemşehrilerimizin su sıkıntısı yaşamamaları için 2 gündür var güçleriyle çalışıyor.

Edinilen bilgilere göre Akçalı Köyü’nden Sungurlu’ ya pompalanan içme suyunun boruları kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kırıldı. Dün yağan kuvvetli yağış sonrası temiz sulara, çamurlu yağmur suları karıştı.
Jandarma ekipleri çirkin saldırıyı yapanları yakalamak için soruşturma başlatırken, belediye ekipleri dün akşamdan itibaren kırılan boruları tamir etmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

- Advertisement -

İnsanların mağdur olmalarıyla mı mutlu olacaklar?

Konuyla ilgili bir açıklama yaparak saldırıyı kınayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Akçalı Köyü’nden ilçemize pompalanan içme suyu borularını kırmışlar. Yağan kuvvetli yağış sonrası temiz su ile çamurlu yağmur suları karıştı. Ekiplerimiz dün akşamdan itibaren çalışıyor” dedi.
Bayramda yaşanacak nüfus yoğunluğu nedeniyle hemşehrilerimizin su sıkıntısı çekmemeleri için doldurulan tüm depodaki suların boşaltıldığını ve temizliğinin yapıldığını belirten Başkan Şahiner, “İnsanlarımızın mağdur olmasıyla mı mutlu olacaklar? Bunu yapanlar ne insan ne de Müslüman. Yazıklar olsun” diye konuştu.
Şahiner, milli servetimize zarar veren bu zatların biran önce yakalanıp gerekli cezayı almalarını istediklerini sözlerine ekledi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu