MYO’dan “Kadınca Yaşamak” Paneli

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında “Kadınca Yaşamak” adlı bir panel düzenlendi.

Abone Ol

Moderatörlüğünü Doktora Öğretim üyesi Gamze Çiftçi’nin yaptığı programın konukları Demirören Haber Ajansı temsilcisi Hasan Akyıldız, Sabah Gazetesi temsilcisi Hakan Gökkaya, Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce ve Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul öğretim görevlisi Ayten Akcan oldu.
Sungurlu İlçe Özel İdare Konferans Salonunda düzenlenen program da yakın zamanda kaybettiğimiz İdlib şehitlerimiz başta olmak üzere başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Program konukları Demirören Haber Ajansı temsilcisi Hasan Akyıldız, Sabah Gazetesi temsilcisi Hakan Gökkaya, Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce ve Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul öğretim görevlisi Ayten Akcan, hayatlarından örnekler vererek, kadına şiddetin nedenleri ve sonuçlarını tartıştılar.

Konuklardan Hasan Akyıldız ise Emine Bulut olayını Türkiye’ye duyururken hissettiklerini ve tanık olduklarını aktardı. Öğrencilere hayatlarında her zaman iyi bir birey olmaları konularında nasihat ta bulunan konuklar, bizler iyi bireyler yetiştirdiğimiz sürece şiddet ve taciz olayları son bulacaktır dediler.

Program sonunda konuklara Sungurlu MYO adına teşekkür belgesi takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz