MYO’da Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Sponsor

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tarafından “İstiklal Marşı’nın Milli Marş Olarak Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı Sungurlu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlendi. Öğretim görevlisi Ayten Akcan, yaptığı konuşmasıyla programa katılan öğrencileri duygulandırdı. Programa Sungurlu Meslek Yüksekokulu yöneticileri, akademik personeli ve öğrenciler katıldı.
Program da Sungurlu Meslek Yüksekokulu akademik personelinden Öğretim Görevlisi Ayten Akcan “İnkılabımızın Ruhunu Anlatan Marş ve Mehmet Akif Ersoy’u Anlamak” konulu konuşmasını yaptı.

Ayten Akcan konuşmasında “Mart ayının Türk milleti için özel bir durumu olduğunu söyleyerek bu ayın İstiklal Marşı’nın kabul edildiği ay olduğunu belirtti.
Öğretim Görevlisi Akcan, Mehmet Akif Ersoy’u ünlü yapan olgunun sadece İstiklal Marşı olmadığını ifade ederek onun kişiliği, tavrı, düşüncelerinde öne çıkan birleştirici özelliğinin her zaman anıldığını dile getirdi.

MYO'da İstiklal Marşı’nın Milli Marş Olarak Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi. | Sungurlu Haber

Sponsor

Her edebi metnin ilk okumada anlaşılamayabileceğini belirten Akcan, bu eserleri anlamak için derinliğine inmek gerektiğini söyleyerek İstiklal Marşının da anlaşılabilmesi bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Her eserin bir ihtiyaçtan doğduğunu dile getiren Ayten Akcan, sözlerine şöyle devam etti: “Milli mücadele döneminde milletimizin endişelerini yok etmek gerekliydi. Bunun için de milletimizi cesaretlendirecek bir metne ihtiyaç vardı. Mehmet Akif Ersoy da İstiklal Marşı ile milletimizin endişesini ortadan kaldırarak onları cesaretlendirdi.” Mehmet Akif Ersoy’un kişilik özellikleri hakkında da bilgiler veren Akcan, Akif’in idealist, samimi bir insan ve vatansever olduğunu söyledi.
Öğretim Görevlisi Ayten Akcan, konuşmasını Mehmet Akif’in “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” duasıyla bitirdi.

MYO'da İstiklal Marşı’nın Milli Marş Olarak Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi. | Sungurlu Haber

Program Yüksekokul öğrencilerinden Hatice Şener‘in “Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor” adlı şiiri okuması ile devam etti. Yine Yüksekokul öğrencilerinden Ömer Dikmen ve Ekrem Zelleci’nin saz ve gitarları” eşliğinde, yüksekokul öğrencilerinden Gülçin Karaman “Eledim eledim, asker eyledim ve Yemen ” adlı türkülerini seslendirdi.
Program Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr.Ömür Demirer programı organize eden Öğretim Görevlisi Ayten Akcan’a ve emeği geçen bütün öğrencilere teşekkür etmesiyle bitti.

Sponsor
Önceki İçerikKaraçil, `Sağlık Çalışanlarımız Bizler İçin Değerlidir`
Sonraki İçerikYİNE HASTANE KAVŞAĞI, YİNE KAZA
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz