MYO Yeni Binasına Kavuşuyor

Sponsor

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu 1311 öğrenci ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tamamladı. MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında yeni binamız ve yeni bölümlerimiz ile birlikte öğrenci sayımızda artış olacaktır” dedi.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılımızı tamamladıklarını söyleyen Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Bu eğitim ve öğretim yılı bizim için çok şükür sorunsuz geçti. Hiç bir aksama olmadı. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında daha önce açık olan Bilgisayar programcılığı ve Dış ticaret bölümümüz de öğrenci yoktu. Bu sene tekrar kontenjan talebinde bulunduk. Bu konuda YÖK’ün bazı şartları var. Öğrenci talebinde bulunmak için bazı şartlar var bu şartları taşımazsan kontenjan talep edemiyoruz. Bu nedenlerden dolayı bu bölümlere öğrenci gelmediği için kontenjan talep edemedik. Bu sene 2018 yılında yapılan Üniversite sınav sonucunda bu bölümlerimizin oranları %90 üzerine çıktı. Biz 2019 yılında kontenjan bulunabilme hakkımız oldu. Yaptığımız talep sonucunda da Dış Ticaret ve Bilgisayar teknolojileri bölümlerimize kontenjanlarımız kabul edildi. Bilgisayar teknolojileri bölümlerimize 40, Dış Ticaret bölümümüze de 30 öğrenci kontenjanı verildi. İnşallah bunlarla birlikte öğrenci sayımızda da artış olacaktır” diye konuştu.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu 1311 öğrenci ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tamamladı. MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer,

Sponsor

“Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Yeni Binamızdayız”
Kampus çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor diyen Demirer, “Müteahhit firmanın sözleşme tarihinden önce bitirmeyi planladığını daha önce söylemiştik. Bu plana da sadık kalındığını görüyoruz. Yakın bir tarihte yaptığımız ziyarette kampus alanımızın makyaj işlerinin kaldığını gördük. İnşallah firmanın planladığı bizimde özellikle talep ettiğimiz ve arzu ettiğimiz yeni eğitim-öğretim yılına bu Ağustos yada Eylül olur ne zaman tamamlanırsa yetişmesini umut ediyoruz. Kısa zamanda bir taşınma süreci yaşanabilir. Bir aksilik olmasa yeni eğitim-öğretim yılımıza yeni binamızda başlayabileceğiz. Meslek Yüksekokulumuzda şuanda 7 tane bölüm 8 tanede şuanda aktif programız var. Pasif bölümlerimiz var inşallah yeni binamıza geçtiğimiz de bu bölümlerimiz için çalışmalar yapacağız. Bilgi Teknolojileri Güvenliği diye bir program önerisini verdik. Bilgi Teknolojileri Güvenliği şuanda senatomuz dan geçti ve YÖK’e gönderildi şuanda cevap bekleniliyor. YÖK’ten onay çıkarsa 7 bölümüz ve 10 tanede programımız olmuş olacak. İnşallah bu programımız da onaylanırsa buraya da öğretim elemanı alırsak ve yeni binada olmamız nedeniyle Sungurlu Meslek Yüksekokulumuzda okuyan öğrenci sayılarımızı arttırmış olacağız. Tabi burada öğrenci sayılarını arttıralım kaygısı ile hareket etmekte doğru değil burası bir akademi, öğrenci gelirse gelsin de nasıl olursa olsundan ziyade üniversite olarak bizim mezun ettiğimiz öğrencilerden ne kadarının işe girdiği de önemlidir. Bunun içinde istihdam odaklı bölümlere özellikle önem veriyoruz. Bununda ne kadar doğru kararlar verildiğini son 2 yıldır görüyoruz. Başka fakültelerde yılların mühendislik, işletme, ihtisas ve maliye gibi çok temel bölümler boş kalırken Sungurlu Meslek Yüksekokulu bölümlerinde neredeyse %100 yakın doluluklar var. Şuan da bizim öğrenci sayısı ile ilgili bir sıkıntımız yok tercih edilen ve istihdamı mümkün olan bölümler açtık” dedi.

“İstihdam Odaklı Bölümler Açıyoruz”
Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Öğrencilerimizin daha sonrası iş bulmaları bu bizim performansımızı gösteriyor. Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulundan mezun öğürencilerin yüzde kaçı işe girmiş buda tabi okul için bir performans gösterisidir. Bizim önceliğimiz istihdam odaklı bölümler açmalıyız çünkü ülke açısında da önemli üniversite mezunu işsiz gençler yetiştirmek değil üniversitelerin amacı, gençlerimizin iş sahibi olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikSungurlu’nun İçinden Geçen Çaylar Taşma Noktasında
Sonraki İçerikArıtma Tesisini Sel Bastı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz