-0.6 C
Sungurlu
16/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMYO Yeni Binasına Kavuşuyor

MYO Yeni Binasına Kavuşuyor

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu 1311 öğrenci ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tamamladı. MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında yeni binamız ve yeni bölümlerimiz ile birlikte öğrenci sayımızda artış olacaktır” dedi.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılımızı tamamladıklarını söyleyen Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Bu eğitim ve öğretim yılı bizim için çok şükür sorunsuz geçti. Hiç bir aksama olmadı. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında daha önce açık olan Bilgisayar programcılığı ve Dış ticaret bölümümüz de öğrenci yoktu. Bu sene tekrar kontenjan talebinde bulunduk. Bu konuda YÖK’ün bazı şartları var. Öğrenci talebinde bulunmak için bazı şartlar var bu şartları taşımazsan kontenjan talep edemiyoruz. Bu nedenlerden dolayı bu bölümlere öğrenci gelmediği için kontenjan talep edemedik. Bu sene 2018 yılında yapılan Üniversite sınav sonucunda bu bölümlerimizin oranları %90 üzerine çıktı. Biz 2019 yılında kontenjan bulunabilme hakkımız oldu. Yaptığımız talep sonucunda da Dış Ticaret ve Bilgisayar teknolojileri bölümlerimize kontenjanlarımız kabul edildi. Bilgisayar teknolojileri bölümlerimize 40, Dış Ticaret bölümümüze de 30 öğrenci kontenjanı verildi. İnşallah bunlarla birlikte öğrenci sayımızda da artış olacaktır” diye konuştu.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu 1311 öğrenci ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tamamladı. MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, "Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında yeni binamız ve yeni bölümlerimiz ile birlikte öğrenci sayımızda artış olacaktır" dedi. | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

“Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Yeni Binamızdayız”
Kampus çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor diyen Demirer, “Müteahhit firmanın sözleşme tarihinden önce bitirmeyi planladığını daha önce söylemiştik. Bu plana da sadık kalındığını görüyoruz. Yakın bir tarihte yaptığımız ziyarette kampus alanımızın makyaj işlerinin kaldığını gördük. İnşallah firmanın planladığı bizimde özellikle talep ettiğimiz ve arzu ettiğimiz yeni eğitim-öğretim yılına bu Ağustos yada Eylül olur ne zaman tamamlanırsa yetişmesini umut ediyoruz. Kısa zamanda bir taşınma süreci yaşanabilir. Bir aksilik olmasa yeni eğitim-öğretim yılımıza yeni binamızda başlayabileceğiz. Meslek Yüksekokulumuzda şuanda 7 tane bölüm 8 tanede şuanda aktif programız var. Pasif bölümlerimiz var inşallah yeni binamıza geçtiğimiz de bu bölümlerimiz için çalışmalar yapacağız. Bilgi Teknolojileri Güvenliği diye bir program önerisini verdik. Bilgi Teknolojileri Güvenliği şuanda senatomuz dan geçti ve YÖK’e gönderildi şuanda cevap bekleniliyor. YÖK’ten onay çıkarsa 7 bölümüz ve 10 tanede programımız olmuş olacak. İnşallah bu programımız da onaylanırsa buraya da öğretim elemanı alırsak ve yeni binada olmamız nedeniyle Sungurlu Meslek Yüksekokulumuzda okuyan öğrenci sayılarımızı arttırmış olacağız. Tabi burada öğrenci sayılarını arttıralım kaygısı ile hareket etmekte doğru değil burası bir akademi, öğrenci gelirse gelsin de nasıl olursa olsundan ziyade üniversite olarak bizim mezun ettiğimiz öğrencilerden ne kadarının işe girdiği de önemlidir. Bunun içinde istihdam odaklı bölümlere özellikle önem veriyoruz. Bununda ne kadar doğru kararlar verildiğini son 2 yıldır görüyoruz. Başka fakültelerde yılların mühendislik, işletme, ihtisas ve maliye gibi çok temel bölümler boş kalırken Sungurlu Meslek Yüksekokulu bölümlerinde neredeyse %100 yakın doluluklar var. Şuan da bizim öğrenci sayısı ile ilgili bir sıkıntımız yok tercih edilen ve istihdamı mümkün olan bölümler açtık” dedi.

“İstihdam Odaklı Bölümler Açıyoruz”
Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer, “Öğrencilerimizin daha sonrası iş bulmaları bu bizim performansımızı gösteriyor. Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulundan mezun öğürencilerin yüzde kaçı işe girmiş buda tabi okul için bir performans gösterisidir. Bizim önceliğimiz istihdam odaklı bölümler açmalıyız çünkü ülke açısında da önemli üniversite mezunu işsiz gençler yetiştirmek değil üniversitelerin amacı, gençlerimizin iş sahibi olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
732TakipçilerTakip Et
1,670AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!