Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim Gündem

Myo Öğrencileri Engellilere Unutulmaz Bir Gün Yaşattı

Ziyaretin ilk başından son anına kadar öğrenciler ve engelliler, bir arkadaş gibi muhabbet ederek, canlı müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak keyifli vakitler geçirdiler.
Sungurlu MYO Müdür yardımcısı ve öğretim görevlisi Gökhan Boduroğlu, “Sosyal sorumluluk kapmasında öğrencilerimizin engellere karşı ön yargılarını kaldırmak ve engellilere karşı bakış açılarını değiştirmek için bu ziyareti yaptık” dedi.

Öğrencilerimiz ile birlikte bakım merkezindeki engellilerimizin bir nebze olsun yüzlerini güldürmek, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek için sohbet ederek, çeşitli oyunlar oynama fırsatı bulduk diyen Boduroğlu, “Yapmış olduğumuz ziyaret son derece verimli geçti. Öğrencilerimizin engellilere bakış açıları değişti. Bizlerde sosyal sorumluluğumuz gereği bu tür ziyaretlerde bulunarak öğrencilerimizin sosyal sorumluluklarını uygulamalı olarak öğrenmeleri sağlıyoruz. Bu ziyarette bizi yalnız bırakmayan öğrencilerimize, ilgi ve alakalarından dolayı Sungurlu Bakım Merkezi yetkililerimize ve en önemlisi yüzlerinden gülümseme eksik olmayan engelli büyüklerimize ve kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Engelli Bakım Merkezi yetkilileri de yapılan bu ziyaretten dolayı Sungurlu Meslek Yüksekokul öğretim görevlilerine ve öğrencilerine teşekkürlerini ilettiler.

İlgili İçerikler

Jandarmadan Çocuklarımız Güvende Uygulaması

Safa Özhazinedar

Hemşehrimiz Görevine Başladı

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyespor Son Hazırlık Maçında Göz Doldurdu

Safa Özhazinedar

DESTEKLERİ İÇİN BAŞKAN ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Safa Özhazinedar

Trabzonlulardan Polise İftar

Safa Özhazinedar

MİNİK RÜZGAR’DAN İYİ HABER GELDİ

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar