-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündem“MUHTAR, TELEFONA BAKMAKTAN MAHALLESİNİ GÖRMÜYOR”

“MUHTAR, TELEFONA BAKMAKTAN MAHALLESİNİ GÖRMÜYOR”

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkan Yardımcısı Bahri Sezen, Çiftlik Mahallesi Muhtarı Taki Sertkaya’nın iddialarına cevap verdi. Muhtara, şahsi işleri yerine mahallesi için çalışması tavsiyesinde bulunan Sezen, “Sayın muhtar kendi özel işlerine gösterdiği çabayı mahallesi için gösterse, sosyal medya yerine ortak akılla hareket etse, mahallesi için daha verimli olur kanaatindeyim” dedi.

“SOSYAL MEDYAYA AYIRDIĞIN ZAMANI MAHALLENE AYIRSAN, YAPILAN HİZMETİ VATANDAŞLAR GİBİ SENDEN GÖRÜRSÜN”

Çiftlik Mahallesi Muhtarı Taki Sertkaya’nın referandumdan sonra Çiftlik Mahallesi’nin hiç hizmet alamadığını iddia etmesi üzerine Başkan yardımcısı Bahri Sezen’den cevap gecikmedi.

“MUHTAR ÖZEL İŞİ İÇİN KEPÇE, OĞLUNA İSE İŞ İSTEDİ”

Muhtarın kendi evinin önünde bulunan havuz için kepçe istediğini ve ayrıca mahalleye yapılacak olan parkı kendi evinin önüne istediğini söyleyen Başkan yardımcısı Bahri Sezen, “Çiftlik Mahallesi Muhtarı Taki Sertkaya, kendi evinin önünde bulunan, içerisinde balık beslediği havuz için Belediyemizden kepçe istedi. Bende kepçelerin şuanda müsait olmadığını dile getirdim. Daha sonra Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in yanına çıktı ve orada da Başkanımızdan oğlunu Sungurlu Belediyesine, burada olmasa bile Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nde işe almasını istemiş” dedi.

- Advertisement -

Muhtarın şahsi işlerinin olmaması nedeniyle bizleri hedef göstermektedir diyen Sezen, “Biz Sungurlu Belediyesi olarak bu zamana kadar verdiğimiz sözleri yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÇİFTLİK, GEREKEN HİZMETİ ALIYOR, ALMAYA DA DEVAM EDECEK”

Yapılmadı denilen caminin tuvaletleri şuanda yapılıyor ve fayans işleri halen devam ediyor. Bayrama kadar bitmiş olacak diyen Sezen, yine yapılmadı denilen park alanında ise ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Muhtarın caminin suyu akmıyor deyip bildirilmesi üzerine aynı gün suyu bağlandığını söyleyen Sezen, “Daha önce köy statüsünde iken Özel İdare tarafından 10-15 güne bir çöpleri alınırken, mahalle olarak haftada 4 gün çöpleri alınmaktadır. Ayrıca çevre düzenleme ve ilaçlama çalışmaları sık sık yapılmaktadır. Otobüs durağı yapılmış olup, otobüs seferleri aksamadan devam etmektedir. Cezaevi kurulduğu günden itibaren tüm eksiklikleri Belediyemiz tarafından giderilmiştir. ” dedi.

SEZEN, ‘ORTAK AKIL’ ÇAĞRISINDA BULUNDU

Muhtara, şahsi işleri yerine mahallesi için çalışması tavsiyesinde bulunan Sezen, “Sayın muhtar kendi özel işlerine gösterdiği çabayı mahallesi için gösterse, sosyal medya yerine ortak akılla hareket etse, mahallesi için daha verimli olur kanaatindeyim” dedi.
9 yıllık Başkan yardımcılığı döneminde hiçbir kesimi ayırt etmediğini söyleyen Sezen, “Görev sürem boyunca hiçbir mahalleyi, hiçbir kesimi ayırt etmedim. Sungurlu Belediyesi olarak tüm mahallelere eşit hizmet götürdük ve götürmeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5394
EUR
28,8193
GBP
33,2541
RUB
0,2727
CNY
3,8263
JPY
0,1847

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu