MUHTAR AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ !

arifegazili muhtarı şükrü yadigar işkur
Sponsor

Sungurlu’da uzun yıllardır süre gelen İş-Kur sorununa Arifegazili Köy Muhtarı Şükrü Yadigar’ da tepki gösterdi.

“ADALETLİ OLUN ADALETLİ”

Belde Belediyeliğinden köy statüsüne düşürülen Arifegazili köyü muhtarı Şükrü Yadigar, ‘’Uzun bir süredir Çorum İş-Kur İl Müdürlüğüne başvurarak Çorum’un bazı ilçelerinden yüz ölçümü ve nüfusu bakımından daha büyük olan köyümüz muhtarlığında çalıştırılmak üzere işçi ihtiyacımız olduğunu belirtiyorum. Hiçbir şekilde muhtarlığımıza işçi verilmezken, örnek olarak belirtmek istiyorum; ‘Pandemi dolayısı ile sadece anasınıfı açık olan İlkokulda 2 tane sürekli hizmetli bulunmasına rağmen, İş-Kur aracılığı ile bu okula 1 geçici işçi daha veriliyor. Okula yerleştirilen işçide bizim arkadaşımız, kardeşimiz oda alnının teriyle ekmek parasının peşinde. Biz diyoruz ki Adaletli olun”

“NASIL OLUYOR DA HER KURADA AYNI İSİMLER YER ALIYOR ?”

Yadigar, “Kapalı olan okula 1 işçi veriyorsan muhtarlık bünyesine de işçi ver. 6 ayda bir başka arkadaşlarımız çalışsın. Sizin çıkar amaçlı siyasetiniz yüzünden insanlarımız mağdur oluyor, bizler susarsak mağdur olmaya da devam edecekler. Bizler bu zamana kadar köyümüz üzerinde oynanmaya çalışılan kirli ayak oyunlarına boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. ‘’TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017’de, 01.01.2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.’’ Denilmesine rağmen nasıl oluyor da her kurada aynı isimler yer alıyor. Garibanlara neden sıra gelmiyor, bu husus partiye zarar vermiyor mu ilçe teşkilatı neden bu kuralara müdahale ediyor? Yaptıkları bu yanlış partiye olan güveni sarsmıyor mu? Partiye oy kaybı yaşatmıyor mu? Bunu biz biliyorken Sayın Milletvekillerimiz, Parti İl Başkanlarımız bu konuları bilmiyor mu ya da ilçe teşkilatlarına söz geçiremiyorlar mı? ‘’ ifadelerinde bulundu.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikYangında Ev ve Ahır Kül Oldu
Sonraki İçerikKoronavirüs Hastalığını Yenseler Bile Kurtulamıyorlar!
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz