-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemMüftülük, "Peygamberimiz ve Gençlik" Konulu Konferans Düzenledi

Müftülük, “Peygamberimiz ve Gençlik” Konulu Konferans Düzenledi

- Google Reklamı -

Özel İdare Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal marşısın okunması başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasın ardından açılış konuşmasını İlçe Müftüsü İbrahim Köksal yaptı. Köksal’ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Halil Kılıç tarafından Peygamberimiz ve Gençlik” konulu bir konuşma yaptı.

Köksal konuşmasında “Gençlik; insanın, kendini, yaratıcıyı ve evreni anlamlandırma sürecinde, varlık alanında kendini öne çıkararak kâinatı ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği bir dönemdir. Bununla birlikte iç dünya-dış dünya dengesinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönem. Bu açıdan gençlik devresi, ömür sermayesinin en önemli kazanımı ve ilerleyen yaşlardaki kemal dönemi için esasında oldukça bereketli bir havzadır. Hz. Peygamber (s.a.s.) bu döneme özel bir anlam atfetmiştir. O bize, kişinin ahiret yolculuğunda ‘gençliğin nerede tüketildiği’ sorusuna muhatap olmadan hareket edemeyeceğini bildirmiştir” dedi.
Yapılan açılış konuşmasının ardından program sinevizyon gösteri ile devam etti. Sinevizyon gösterinden sonra Diyanet işleri başkanlığı din işler yüksek kurul uzmanı Halil Kılıç, “Paygamber ve Gençlik” adlı bir konferans verdi.
Konferansın ardından “Peygamber Sevgisi” konulu Liseler arası şiir yarışmasında birinci olan Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Duran Eren, ikinci olan Şehit Akif Kapaklı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yasemin Şeren ve üçüncü olan Sungurlu Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Kencü’ye ödülleri Kaymakam Mitat Gözen tarafından verildi.
Programa İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkan vekili Ahmet Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal ve vatandaşlar katıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu