-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemMilli Güreşçi, Kaymakam Gözen'i Ziyaret Etti

Milli Güreşçi, Kaymakam Gözen’i Ziyaret Etti

- Google Reklamı -

İtalya’nın Faenza kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda milli mayoyu giyen ve gümüş madalya kazanan gururumuz Mert İlbars, antrenörü Çelebi Bayır ve İlçe Spor Müdürü Halil Yurt ile birlikte Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen’i ziyaret etti.

İtalya'nın Faenza kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda milli mayoyu giyen ve gümüş madalya kazanan gururumuz Mert İlbars, antrenörü Çelebi Bayır ve İlçe Spor Müdürü Halil Yurt ile birlikte Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen'i ziyaret etti.  | Sungurlu Haberleri

Gerçekleştirilen ziyarette Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, “Milli güreşçimiz Mert İlbars’ın Avrupa Şampiyonası’nda kazanmış olduğu başarıdan dolayı kendisini ve hocamızı tebrik ediyorum. Sungurlumuzu ve ülkemizi şampiyona da çok güzel temsil etti. Güreşçimize başarıların devamını diliyorum” dedi.
Kaymakam Gözen, güreşçimiz Mert İlbars ve antrenörü Çelebi Bayır’a hediye takdim etti.
Milli güreşçimiz Mert İlbars, “İtalya’nın Faenza kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda kazandığım başarıyı antrenörüm Çelebi Bayır hocama borçluyum. Üzerimde emeği çoktur” dedi.
İlbars, “Kaymakamımız Mitat Gözen’inde bizleri makamında kabul edip, hediyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

 

İtalya'nın Faenza kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda milli mayoyu giyen ve gümüş madalya kazanan gururumuz Mert İlbars, antrenörü Çelebi Bayır ve İlçe Spor Müdürü Halil Yurt ile birlikte Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen'i ziyaret etti.  | Sungurlu Haberleri“Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak”

İtalya’nın Faenza kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda finalde Rus rakibine yenilerek Avrupa ikincisi olan İlbars, gözünü önce Dünya Şampiyonası, daha sonra da Olimpiyat oyunlarına dikti.
Temmuz ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlandığını belirten milli güreşçi, Avrupa Şampiyonası’nda finalde kaybettiği Rus rakibinden rövanşı alıp Dünya Şampiyonu olmayı hedefliyor.
Ama asıl hedefinin Olimpiyat oyunları olduğunu söyleyen İlbars, “Antrenörüm Çelebi Bayır ile birlikte 2 yıl önce kendimize 2020 Olimpiyat Oyunlarını belirledik. İnşallah olimpiyatlarda şeref kürsüsünde Millî Marşımızı çaldırtarak şeref direğinin en üstüne Türk Bayrağını çektireceğim” diye konuştu.

“9 yıl içerisinde 50’den fazla madalya kazandı”

- Google Reklamı -

Sungurlu’da ağabeyinin teşviki ile başladığı güreş sporunda başarıdan başarıya koşan 17 yaşındaki Mert İlbars, 9 yıllık spor hayatında 50’den fazla madalya kazandı.
İlkokul döneminde ağabeyi Murat İlbars’ın desteği ile güreşle tanışan ve 9 yıl içerisinde 50’den fazla madalya kazanan 17 yaşındaki Mert İlbars, başarıdan başarıya koşuyor. İlk zamanlar hobi olarak devam ettiği güreşte daha sonra ailesine daha iyi bir yaşam sunabilmek için kendisine meslek edinen İlbars’ın 10 tane Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor.

“Antrenörümün emeğini ödeyemem”

Antrenörü Çelebi Bayır’la tanıştıktan sonra hayatının bir anda değiştiğini belirten milli güreşçi,
“Hocam Çelebi Bayır ile birlikte 9 yıldır aynı şekilde devam ediyoruz. Bu 9 yıllık sürede altın, bronz ve gümüş olmak üzere 50’den fazla madalya aldım. 10 defa Türkiye Şampiyonu oldum. Uluslararası Zafer Turnuvası’na katıldım ve orada şampiyon oldum. Geçen yıl Avrupa üçüncüsü oldum” dedi.
Aynı hırsla çalışmaya devam ettiğini söyleyen İlbars, elinden gelenin en iyisi yapmaya devam edeceğini ifade etti.

 

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu