-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

- Google Reklamı -

Dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, uzaktan eğitim ile yürütülen okullar için yeni kararlar belirlendi.

Yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin alınan önlemleri ve yeni kararları açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilk aşamada planlanan sürecin en iyi şekilde yönetildiğini aktardı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM HAFTADA 2 GÜN OLACAK

İlk aşamadaki olumlu sonuçların ardından ikinci aşamaya geçme noktasında bakanlığın hazır olduğunu belirten Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimde öğrencilerin, haftada 2 gün okula gideceğini söyledi.

- Advertisement -

İSTEMEYEN VELİYE ESNEKLİK TANINACAK

Öğrencilerini yüz yüze eğitime gönderme konusunda endişe duyan velilere de önemli bir bilgi aktaran Bakan Selçuk, “İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak.” dedi.

DETAYLAR PAYLAŞILACAK

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime katılmayacak öğrencilerin mutlaka uzaktan eğitim ile okula devam etmeleri gerektiğinin altını çizerek, “Teknik ayrıntılar, bu hafta içerisinde paylaşılacak.” dedi.

BAKAN ZİYA SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Salgın sürecinin en başından bu yana dünyadaki gelişmeleri yakından izliyor ve ülkemiz açısından da süreç planlamalarımızı yapıyoruz. Çocukları ilkokula giden, sınava hazırlanan ya da özel gereksinimi olan velilerimizin okulların açılması konusundaki yoğun çağrılarını dikkatle takip ettik.

- Google Reklamı -

Ailelerimize, bir kez daha gösterdikleri çaba ve sabır nedeniyle teşekkür ediyorum. Okullarımızın ne denli büyük bir toplumsal işleve sahip olduğunu bu süreçte bir kez daha idrak ettik. Eğitim her koşulda öncelikli bir yere sahiptir. Bu hassasiyetle, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulunun değerlendirmeleri doğrultusunda ve bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyerek okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz.

Bundan yaklaşık bir ay önce yapmış olduğum açıklamada, ‘Avrupa ülkelerinin tamamına yakınında okullar, tüm kademe ve sınıflarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başladı. Ancak biz, ülkemizde daha kontrollü ve aşamalı bir başlangıçtan yanayız.’ ifadelerini kullanmıştım.

Bu doğrultuda TRT EBA televizyon kanallarımız ve EBA dijital eğitim platformumuz eşliğinde 31 Ağustos Pazartesi günü uzaktan eğitimle yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldık.

Aşamalı geçiş planlamamızın ilk basamağını hayata geçirerek 21 Eylül Pazartesi günü itibariyle okul öncesi eğitim öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başladık.

Hijyen ve sosyal mesafe standartları ile koruyucu ve önleyici tedbirler eşliğinde okullarımızda yüz yüze eğitimdeki ilk aşamamızda üçüncü haftadayız.

Süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz ve iyi sonuçlar aldığımız için çok şükür ki ikinci aşamaya geçmek için hazırız. İlkokulda 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda, ortaokul 8’inci sınıf, lise hazırlık ve 12’inci sınıflarımızla, köy okullarımızın tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerimizin tüm kademe ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime başlayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu