MİLLETVEKİLİ KAYADAN ÇORUM’A DOKTOR MÜJDESİ

0
1

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum merkez ve ilçelerine branşta uzman doktor ve pratisyen doktor ataması yapıldığını belirtti.

Milletvekilli Kaya tarafından yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 91′ inci Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü Kurasına ilişkin boş kadrolara göre Çorum merkez ve ilçelerine 8 uzman doktor 20 tane pratisyen doktor olmak üzere toplamda 28 doktor ataması yapıldı. Çorum’da sağlık hizmetlerine erişim için vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet verilmesi konusunda önemli bir adım atıldığını, yapılan atamalarla sağlık alanında il merkezi ve ilçelerimizin önemli bir hekim ihtiyacı giderilmiş oldu. İlimizde görev yapacak olan hekimlerimize hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyor, tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Dönem devlet hizmetleri yükümlülüğü kurasından Çorum ve ilçelerimize; 8 uzman doktor 20 tane pratisyen doktor olmak üzere toplamda 28 doktor ataması yapıldı.

Pratisyen hekimler; Boğazkale 1, İskilip 2, Mecitözü 1, Oğuzlar 1, Sungurlu 4, Uğurludağ 1, Çorum Eğitim ve Araştırma 10 – Toplam 20 Pratisyen Hekim

Uzman Hekimler; Toplam 8 Uzman Hekim

  • Aile hekimi; Boğazkale 1, Uğurludağ 1
  • Çocuk sağlığı hastalıklar; Bayat 1, Osmancık 1, Çorum Eğitim ve Araştırma 2
  • İç hastalıkları uzmanı; Osmancık 1
  • Kadın hastalıkları ve doğum ; İskilip 1
Reklam

Ne Düşünüyorsun?