-0.6 C
Sungurlu
06/06/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetMHP'de İstifalar Devam Ediyor

MHP’de İstifalar Devam Ediyor

- Google Reklamı -

Çorum’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i karşıladığı gerekçesiyle MHP’den ihraç edilen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e destek amacıyla istifalar devam ediyor.
Sungurlu’da, 13 Aralık tarihinde MHP eski ilçe başkanları, belediye başkanları ve Belediye Meclis üyelerinin de bulunduğu 14 kişi MHP’den istifa etmişti. Edinilen bilgilere göre aralarında Eski Kadın Kolları Başkanı Birgül Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe delegelerinin de bulunduğu 120 kişi MHP’den istifa etti. Sungurlu İlçe Seçim Kurulu’na giderek istifa dilekçelerini veren partililerin, gerekçe olarak Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in ihraç edilmesini gösterdi.
Belediye Başkanı Adbulkadir Şahiner’in yanında olduklarını belirten partililer destek amacıyla Belediye önünde toplandı. Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in daima yanında olduğumuzu belirtiriz diyen partililer, MHP’de ülkücü kesimin kıyıma uğradığı, bu kıyımın devam etmesi ve amacının ve ideallerinin dışına çıkmasından dolayı MHP’de siyaset yapmanın manasını kalmadığını savundu.
Yıllardır gönül bağımız olan ve şerefle taşıdığımız MHP kimliğimizden üzülerek istifa ediyoruz diyen partililer, “Bu duygu ve düşüncelerle çalışmaları ile gururumuz olan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in daima yanında olduğumuzu belirtiriz” dediler.
Ayrıca yıllarca parti içerisinde çeşitli kademelerde görev alan ve ancak parti üyeliği bulunmayan 200’e yakının partilinin ise MHP’de hiç bir bağlarının kalmadıklarını söyledi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,5062
EUR
22,9694
GBP
26,6734
RUB
0,2643
CNY
3,0219
JPY
0,1541

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu