-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemMHP Sungurlu İlçe Başkanlığı Merhum Genel Başkanları Alparslan Türkeşi Dualar ve Tekbirlerle...

MHP Sungurlu İlçe Başkanlığı Merhum Genel Başkanları Alparslan Türkeşi Dualar ve Tekbirlerle Andılar

- Google Reklamı -

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanlığı ve Partililer Merhum Genel Başkanları Alparslan Türkeşi Dualar ve Tekbirlerle andılar.

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı (MHP) kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in 21. yıl dönümü nedeniyle Ulu Cami Ümit cami Çarşıbaşı cami lerinde Mevlid-i Şerif okutup, helva dağıttı. Çok sayıda partili ve vatandaş katıldığı mevlir proğramında “Sungurlu İlçe Başkanı Yasin ŞAHİN yaptığı açıklamada
Merhum Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş, seksen yıllık ömrü boyunca hayatını ülkesine, milletinin bekasına ve devamlılığına adayan örnek bir dava adamıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı (MHP) kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in 21. yıl dönümü nedeniyle Ulu Cami Ümit cami Çarşıbaşı cami lerinde Mevlid-i Şerif okutup, helva dağıttı. | Sungurlu Haberleri
Kimi zaman meydanlarda, kimi zaman ise zindanlarda geçen koca bir ömür, tarihin altın sayfalarına tarihin kaleminden üç damla mürekkep olarak damlamış ve Başbuğ Alparslan Türkeş 4 Nisan 1997’de aramızdan ayrılarak uçmağa varmıştır.
O büyük dava ve devlet adamının aramızdan ayrılışının 21. yıl dönümünde bizlere bırakmış olduğu emanetlerin anlam ve önemini bu vesileyle bir kez daha idrak ediyoruz.

- Advertisement -

Milliyetçi hareketin kurucu lideri ve büyük Türk Milliyetçisi Alparslan Türkeş, inanç, bilgi, cesaret ve kararlılık gibi önemli özelliklere sahip olan değerli bir şahsiyet olarak tehlikelere ve tüm zorluklara karşı cesaretle göğüs germiş ve ömrü boyunca yılmadan, yorulmadan azimli bir şekilde inandığı Türk-İslam davası uğruna çalışmayı son nefesine kadar devam ettirmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı (MHP) kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in 21. yıl dönümü nedeniyle Ulu Cami Ümit cami Çarşıbaşı cami lerinde Mevlid-i Şerif okutup, helva dağıttı. | Sungurlu Haberleri
Cennet mekân Başbuğ Alparslan Türkeş, hayatı boyunca Türk milletinin birlik, beraberlik ve huzuru için Türk milleti ve Türk dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir. Liderliği, azmi ve bilgisiyle herkes tarafından takdirle karşılanan Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk-İslam âleminde milyonlarca yüreğin sevgisini ve saygısını kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir her geçen gün daha çok artmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğumuz merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 21. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk-İslam âlemine, Türk Milliyetçilerine ve ülkücü harekete baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun”

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu