-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetMHP Sungurlu İlçe Başkan’ı Yasin Şahin "MHP; Türk milleti için güven demektir."

MHP Sungurlu İlçe Başkan’ı Yasin Şahin “MHP; Türk milleti için güven demektir.”

- Google Reklamı -

Şahin ;yaptığı açıklamada “Bu ülkenin kararı MHP’nin içinde bulunduğu saftan yanadır. Çünkü Türkiye kendi adına tarihi boyunca refleks göstermiş olan, vatanı bekleyen tehlikeleri çok önceden sezerek ona göre tavır alan siyasal yapı Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Güncelin bilgileriyle, kadim bilgeliği birleştiren; analiz yeteneğiyle arifçe bir feraseti mezceden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bu özelliğiyle dostun da, düşmanın da ittifak ettiği bir isim olarak tarihe kaydedilmiştir. ” dedi.

Şahin’in açıklaması şu şekilde Türk Milleti 24 Haziran 2018 tarihinde geleceğini şekillendirecek bir hamleyi hayata geçirmek üzeredir. Büyük milletimiz yüzyıllardan süzülen irfanla hakikati görecek ve ona göre kararını alacaktır.

Türk milliyetçiliğinin sancaktarı olan partimiz; her şeyden önce milletin kararına, isteğine yani demokrasinin temel çekirdeğine sonuna kadar saygılıdır. Türklerin asırlar boyu Ergenekon alevlerinde pişen, tarih boyu dövülerek çelikleşen iradesinin asla yanlış yapmayacağını en iyi bilenler yine Türk milliyetçileridir.

- Advertisement -

Biliyoruz ki bu toprağın çocukları dün bütün çağlara damgasını vurmuştur; bugün de doğru kararın altına mührünü basacaktır. Biliyoruz ve bizzat insanımızla sahada kucaklaşırken müşahede ediyoruz ki Türk milletinin oy pusulası da, gönül pusulası da milli ve yerli olandan yani Cumhur ittifakından yanadır.

Ecdadın elinde tarih boyunca zaferlerin şanlı nişanesi olan üç hilâl; bugün onun emanetçileri olan bizler tarafından yeni bir zafere doğru taşınmaktadır. Artık hilâl görünmüştür. İşaret verilmiştir. Bu ülkenin ana damarı, akacağı mecra olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nde karar kılmıştır.

Anadolu bozkırının en ücra köyünden, İstanbul’un sokaklarına kadar bu derin uyanış hissedilmektedir. Vardığımız her menzil, çaldığımız her kapı, tuttuğumuz her el; samimiyetle bu müjdeyi vermektedir. Tarihin seyri değişmekte; Milliyetçi Hareket Partisi’nin devletimizin yol haritasında söz sahibi olma, istikamet çizme vakti gelmektedir.

Bu ülkenin kararı MHP’nin içinde bulunduğu saftan yanadır. Çünkü Türkiye kendi adına tarihi boyunca refleks göstermiş olan, vatanı bekleyen tehlikeleri çok önceden sezerek ona göre tavır alan siyasal yapı Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Güncelin bilgileriyle, kadim bilgeliği birleştiren; analiz yeteneğiyle arifçe bir feraseti mezceden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bu özelliğiyle dostun da, düşmanın da ittifak ettiği bir isim olarak tarihe kaydedilmiştir.

- Google Reklamı -

Dolayısıyla MHP; Türk milleti için güven demektir. Milletimiz çok iyi bilmektedir ki MHP bir ortaklığın içindeyse, o muhakkak memleket hayrına olacak bir iştir.

Milliyetçi Hareket Partisi; katliam ve kalkışma emri veren Selahattin Demirtaş’a tahliye çığlıkları atanlarla aynı safta olmaz.

Milliyetçi Hareket Partisi; “Kürt sorunu çözülürken kırmızıçizgi olmasın” diye PKK’ya teslim olmayı vaat eden Muharrem İnce gibilerle yan yana gelmez. Seçim programına Afrin’i geri alacaklarını eklemiş olan HDP’lilerle aynı çizgide buluşup; “Afrin Büyük Ortadoğu Projesi’nin parçası” diyenlerle, “Afrin karşılığında ne verdiniz” diyerek şehit kanını ticari araç gibi gören stratejik körlerle, Afrin’de çarpışan bir generalin apoletlerini sökme vaadinde bulunanlarla aynı ittifakta bulunmaz.

MHP’nin içinde bulunduğu yer; bu memleketin selameti için saf tutanların, ayrılıklarını değil asgari müştereklerini ön plana çıkarıp kucaklaşanların yeridir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı’nı önerirken de referans noktası, İstiklal Harbi’ni veren kurucu milli meclisimizin hürriyet aşığı tavrı ve omuz omuza duruşudur. MHP’nin oy oranları ile alakalı komik sayılar telaffuz ederek partimizde yara açabileceklerini zannedenler çok acı biçimde yanıldıklarını anlayacaklardır.

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu