Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek

Sponsor

Meteoroloji’nin verilerine göre yurdu saran soğuk ve karlı hava dalgası bir süre daha etkili olacak. Doğu ve iç bölgelerimizde yoğun şekilde hissedilen kar yağışı, bugün kendini gösteriyor. Sungurlu’da kar yağışının hafta boyunca aralıklarla etkili olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR 6-12 DERECE DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Meteoroloji’inn tahminlerine göre hava sıcaklıkları ülke genelinde hissedilir derecede (6-12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güneydoğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Sungurlu Atatürk Heykeli 2019 - Fotoğraf: Serkan Şansever
Sungurlu Atatürk Heykeli 2018 – Fotoğraf: Serkan Şansever

“KAR, DON VE BUZLANMAYA KARŞI TEDBİRLİ OLUN” UYARISI

Yağışların; İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun yağış alan yerleri ile Güneydoğu Anadolu’nun 1000 m. üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sponsor

DOĞU KARADENİZ KIYILARINDA KUVVETLİ YAĞMUR

Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’da yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak (51-75 Kg/m2), Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur (30-60 Kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Sungurlu Yazısı 2019 - Fotoğraf: Safa Özhazinedar
Sungurlu Yazısı 2018 – Fotoğraf: Safa Özhazinedar

MARMARA VE EGE İÇİN ZİRAİ DON RİSKİ

Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı -2

İstanbul: Çok bulutlu, doğu kesimleri hafif yağmurlu 5

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 6

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

Adana: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 18

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 13

Samsun: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

Trabzon: Çok bulutlu, kıyı kesimleri kuvvetli yağmur, iç kesimleri yoğun kar yağışlı 6

Erzurum: Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 1

Diyarbakır: Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor)  7

 

Sponsor
Önceki İçerikYeni Yılda Emekliyi 541 TL Zam Bekliyor
Sonraki İçerikHemşehrimiz Masatlı Ardahan Valisi Oldu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz