-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMesleki Eğitim Merkezi’nde Belge Töreni Düzenlendi

Mesleki Eğitim Merkezi’nde Belge Töreni Düzenlendi

- Google Reklamı -

Sungurlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 34. Dönem usta öğreticilik belge töreni gerçekleştirildi.
Törende usta öğreticilik eğitimini başarı ile tamamlayan çeşitli mesleklere sahip 14 kursiyere usta öğreticilik belgesi takdim edildi.
Törene Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra TRT tarafından hazırlanan ahilik belgeseli sinevizyonu sunumu yapıldı. Mesleki Eğitim Merkez Müdürü Osman Çetin Mesleki Eğitim Merkezi müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Eryiğit, Meslek Eğitim Merkez Müdürlüğü’nün kurulduğu günden bugüne ustalık, kalfalık ve işyeri açma belgesi toplam 3763 vatandaşımıza katkı sağlanmıştır dedi. İçerisinde bulunduğumuz Eğitim Öğretim yılında’ da 51 çıraklık 28 kalfalık toplamda 79 kişi olup halen kursların devam ettiğini belirtti.
Sertifika törenine Kaymakam Mitat Gözen, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alaittin Akel, Terziler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Karslı, Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Hakkı Vargeloğlu, okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.
Kaymakam Mitat Gözen, kursiyerlere hayırlı olsun temennileri ve programda emeği geçenlere teşekkür etti .

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu