-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMESLEK LİSESİNE CNC SİMÜLASYON VE HİDROLİK PNÖMATİK LABORATUVARI KURULDU

MESLEK LİSESİNE CNC SİMÜLASYON VE HİDROLİK PNÖMATİK LABORATUVARI KURULDU

- Google Reklamı -

Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. arasında yapılan protokole istinaden, Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından, okulumuz makine teknolojisi alanı içerisine CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı kuruldu.

Yapılan açıklamada, “CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı için ilk önce atölyenin tadilatı ve boyası yapılarak laboratuvar hazır hale getirilmiştir. Akabinde CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı için, Günümüz teknolojisine uygun 16 bilgisayar ve masası ile sandalyesi, Hidrolik Eğitim seti, Pnömatik Eğitim seti, Eksen CNC Freze Eğitim Tezgahı Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından okulumuza teslim edilmiştir.

Böylece protokolün ikinci etabı olan CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı kurularak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş olmaktadır. Kurulan bu laboratuvar okulumuzun ve ilçemizin teknik kapasitesini artıracak, öğrencilerimizin teknik beceri ve donanımlarını geliştirmelerini sağlayacaktır. Ayrıca ilçemizde sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanmasına ve böylece ilçemizin, ilimizin ve bölgemizin üretim kapasite ve kalitesinin artmasına ve nihai hedefimiz olan bölgemiz ihracatının artışına büyük katkı yapacaktır.

- Advertisement -

İlçemize ve okulumuza bu imkanları sunan Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dere’ye ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye teşekkürlerimizi arz ederiz”

TRY - Türk Lirası
USD
27,3417
EUR
28,7381
GBP
33,1911
RUB
0,2817
CNY
3,7408
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu