-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMESLEK LİSESİNE CNC SİMÜLASYON VE HİDROLİK PNÖMATİK LABORATUVARI KURULDU

MESLEK LİSESİNE CNC SİMÜLASYON VE HİDROLİK PNÖMATİK LABORATUVARI KURULDU

- Google Reklamı -

Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. arasında yapılan protokole istinaden, Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından, okulumuz makine teknolojisi alanı içerisine CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı kuruldu.

Yapılan açıklamada, “CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı için ilk önce atölyenin tadilatı ve boyası yapılarak laboratuvar hazır hale getirilmiştir. Akabinde CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı için, Günümüz teknolojisine uygun 16 bilgisayar ve masası ile sandalyesi, Hidrolik Eğitim seti, Pnömatik Eğitim seti, Eksen CNC Freze Eğitim Tezgahı Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından okulumuza teslim edilmiştir.

Böylece protokolün ikinci etabı olan CNC Simülasyon ve Hidrolik pnömatik Laboratuvarı kurularak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş olmaktadır. Kurulan bu laboratuvar okulumuzun ve ilçemizin teknik kapasitesini artıracak, öğrencilerimizin teknik beceri ve donanımlarını geliştirmelerini sağlayacaktır. Ayrıca ilçemizde sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanmasına ve böylece ilçemizin, ilimizin ve bölgemizin üretim kapasite ve kalitesinin artmasına ve nihai hedefimiz olan bölgemiz ihracatının artışına büyük katkı yapacaktır.

- Advertisement -

İlçemize ve okulumuza bu imkanları sunan Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dere’ye ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye teşekkürlerimizi arz ederiz”

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
732TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!