Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor

Sponsor

Bu kapsamda yapılan ziyarette; Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve  öğretmenleri ailenin  evininde Elektrik tesisatının bakım ve onarımını yaptılar, Şehit Akif Kapaklı   Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri  ile birlikte aile fertlerinin tansiyonunu ölçtü, ilaç kullanımı hakkında bilgilendirme   yaptılar. Son olarak da  Toki Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek hizmetleri  bölüm öğrencileri  evde yemek, pasta, börek yaparak ikramda bulundular.

Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Akif Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sungurlu Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte projeyi uyguluyorlar. | Sungurlu Haber

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor  projesi kapsamında  İlçemizde  Meslek Liselerinde; Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında, Teknik alanda   ve Sağlık Hizmetleri alanında eğitim gören öğrencilerimizle okulun yakın çevresinde tespit edilen İhtiyaç sahibi kişilerin evlerinin tadilat ve tamir edilmesi, ihtiyaç sahibi ve yaşlılık ve hastalık sebebiyle yemeğini kendi yapamayan kişilere   öğrenci ve öğretmenlerinin uygulama günlerinde yemek yapılarak evlerine teslim edilmesi gibi çok sayıda ihtiyacı giderilmektedir” dedi.

Sponsor

Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Akif Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sungurlu Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte projeyi uyguluyorlar. | Sungurlu Haber
Eryiğit, “Proje ile öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra kültürümüzün bir parçası olan büyüklere ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın yeni kuşaklara aktarılması anlamında da önem arz etmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz okullarda öğrendikleri teorik bilgileri bu vesileyle pratiğe aktarma imkanını bulmaktadırlar. Projede emeği geçen tüm idareci , öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikPiyasalar Yangın Yeri!
Sonraki İçerikVeli ve Öğrenciler İftarda Buluştu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz