-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimMehmetçik İlkokulu Kütüphanesi Açıldı

Mehmetçik İlkokulu Kütüphanesi Açıldı

- Google Reklamı -

Mehmetçik İlkokuluna yeni oluşturulan kütüphanenin açılışını İlçe Kaymakamı Mitat Gözen yaptı.
Mehmetçik İlkokulu yöneticileri, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin katkıları ile oluşturulan yeni kütüphanenin açılışını yapıldı.
Açılışa İlçe Kaymakamı Mitat Gözen,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Rafet Sarıyerli, Okul-Aile Birliği Başkanı Şaban Dağaşan, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Okul Müdürü Ayhan Keyvanoğlu yaptı.
“Tarlanın yirmi yerini birer metre kazdığınızda hiçbir şey bulamazsınız,bir yerini yirmi metre kazdığınızda da suya ulaşırsınız” diyerek sözlerine başlayan Okul Müdürü konuşmasına şöyle devam etti.
“Kitap sevgisi, okuma aşkı bizler için büyük önem taşıyor. Gelecek kuşaklara bu sevgiyi anlatabilmek için bizlere de büyük görevler düşüyor. Özellikle çocuklarımızın her şeyden önce,kütüphanelerden,bizi biz yapan değerleri öğrenmeleri gerçekten çok önemlidir. Bize her an kollarını açan bir dostlar topluluğundan habersiz yaşarız.İçlerinde hükümdarlarda vardır,devler adamları da. Günlerce şikayet etmeden iltifatlarımızı beklerler. Seçme hürriyetimizin sınırsın olduğu tek dünya,kitaplar dünyasıdır.Eğlencelerin en asilidir okuma,daha doğrusu en asilleştiricidir. Kitap zekayı kibarlaştırır felsefesiyle öğrencilerimizi yarınlara iyi insan olarak yetiştirebilmek tek amacımızdır.”
Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mitat Gözen “Çocuklar sizler bizim geleceğimizsiniz.Tüm çabalarımız sizlerin yarınlara daha donanımlı,değerlerine sahip birer insan olarak yetişmeniz içindir. Oyun oynayın,eğlenin,sosyal hayatın içerisinde olun. Ama kitap okumayı asla ihmal etmeyin. Her gün kendinize kitap okumak için düzenli zaman ayırın. Aranızda olmaktan büyük sevinç duydum diyerek sözlerine devam eden Kaymakam Gözen katılımcılara ve Kütüphaneyi okula kazandırma yolunda emeği olan herkese teşekkür etti.
Öğrencilerle bir süre kütüphanede içten ve sıcak sohbetler eden Kaymakam Mitat Gözen imzaladığı kitapları kütüphaneye hediye etti.
Okul Müdürü Keyvanoğlu Mehmetçik İlkokulu olarak bu güzel günde yanımızda olmanız birleri mutlu diyerek teşekkürlerini iletti.
Kütüphane açılışı ve konuklara yapılan ikramla program sona erdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,0427
EUR
22,5420
GBP
26,2133
RUB
0,2604
CNY
2,9701
JPY
0,1503

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu