Matematik Öğrenimini Kolaylaştıracak Proje

Sponsor

Fevzi çakmak İlkokulu idareci ve öğretmenleri Okulu öğrencilerine matematiği sevdirmek ve eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla okulun koridor ve duvarlarını matematik formül ve sembolleri ile donattı. Koridorun zeminine denklemler, sayı doğrusu, koordinat sistemi gibi birçok matematik işlemi yazdı. Böylelikle öğrenciler koridorda yürürken kendilerini matematik işlemlerinin arasında buluyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT, Şube Müdürü Yalçın AKKAYA ve okul müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile “Matematik Koridoru” açılışı gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT, şunları ifade etti: “Matematik sevmekle başlar ve beyin gücüdür. Matematik Programı öğrencilerimiz, matematik dersini sevdirerek öğretmek, çocukların ilgisini matematiğe çekmek ve matematik yoluyla eğlenmelerini sağlamak amacıyla matematiksel unsurları okulun duvar ve koridorlarına büyük bir ustalıkla işlediler. Çocuklarımız, matematik eğitiminde bu koridordan ziyadesiyle istifade edeceklerdir. Bu anlamlı çalışmalarından ötürü okul idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Okul Yönetimi Tarafından Oluşturulan Kütüphane Açıldı

Sponsor

Fevzi Çakmak İlkokulu okul idareci ve öğretmenlerin kendi imkanlarıyla oluşturdukları kütüphane açıldı. Okul Müdürü Gülhan BÜKME, “Bugün okulumuza kazandırdığımız kütüphanemizin açılışını yaparak öğrencilerimize ve velilerimize kitap okuma noktasında çok önemli bir hizmetin haklı gururunu yaşıyoruz. Velilerimiz de diyoruz çünkü öğrencilerin yanı sıra haftanın belirli günlerinde velilerimize de açık olacak olan kütüphanemizde okuma saati etkinliği düzenlenecektir dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT, okul idaresinin ve öğretmenlerinin bu çalışmalarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden ERYİĞİT, bu çalışmalarından dolayı Kütüphane yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Sponsor
Önceki İçerikIsparta’da Askeri Eğitim Uçağı Düştü
Sonraki İçerikIsparta Şehitlerinin Kimlikleri Belli Oldu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz