-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündem“MASADA DEĞİL, SAHADA ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

“MASADA DEĞİL, SAHADA ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

- Google Reklamı -

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, bir yıllık hizmet süresini değerlendirdi. Kelepircioğlu, “İlk gün dediğimiz gibi ;Masada değil, sahada çiftçilerimizin maddi manevi yanındayız” dedi.

Bir yıllık yaptıkları faaliyetleri gazetemize değerlendiren Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, her zaman çiftçilerin yanlarında olduklarını dile getirdi. 14 Şubat 2019 tarihinden Sungurlu Ziraat Odasına göreve geldiğimiz günden bu tarafa Sungurlu çiftçilerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda odamızda yapılması gereken hizmetler ve gördüğümüz eksikleri tamamlamak için göreve başladık” diyen Kelepircioğlu, yaptıkları faaliyetleri şu şekilde sıraladı;

 • *Çiftçilerimizin talebi üzerine odamıza 1 adet taş toplama makinası ve 1 adet taş sıralama tırmığı alındı. Çiftçilerimizin arazilerinde bulunan taşlar toplanarak daha verimli arazilere getirildi.
 • * Odamız mülkiyetine ait bina tekstil atölyesi olarak kiraya verilerek yaklaşık 40 işçiye istihdam sağlandı.
 • *Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu proje kapsamında çocuk mühendisleri işbaşında ile ilgili köy okullarına sebze tohumu, sebze fidesi, ağaç fidanı yardımı yapıldı.
 • *3 oda başkanımızın üyesi bulunduğu, Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığı koruma kurulu başkanlığı denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından hükümlü çocuklara odamız tarafından giyim ve elbise yardımı yapılmıştır.
 • *Odamız tarafından hayvancılıkta yem fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yonca ve mısır tohumu alarak maliyetine Sungurlu İlçe Tarım Müdürlüğü denetiminde hayvancılık yapan çiftçilerimize dağıtılmıştır.
 • *Odamıza da iki Ziraat Mühendisimizle çiftlerimizin talebi üzerine yerinde, tarlada ürünlerimizi kontrol ederek gerekli ilaçların odamız bünyesinde temin edilerek çiftçilerimizin hizmetine sunduk.
 • *Halk Eğitim tarafından açılan Sungurlu İlçe Tarım tarafından organize edilen İş-kur tarafından finanse edilen peynircilik, marmelat ve reçelcilik, mantar yetiştiriciliği gibi kurslara odamız ev sahipliği yaptı. *Halk Eğitim tarafından açılan İlçe Tarım tarafından organize edilen sürü yönetimi kurslarına odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 • * Çiftçilerimizin isteklerini ve sorunlarını gidermek için milletvekillerimizi odamıza davet ederek Sungurlu çiftçilerimizle buluşturduk. Sorunların giderilmesi hususunda vekillerimiz çiftçilerimizin taleplerini dinledi.
 • *Köylerimizde yapılan yağmur dualarına katılım sağlayıp, imkanlarımız dahilinde maddi katkı sağladık.
 • *Düzenlenen Tarım fuarlarına, katılarak çiftçilerimize hizmet konusunda bilgiler aldık.
 • *Doğalgaz yapımı daha önceden kömürle ısınma sağlanırken gelen şikayetler ve istekler doğrultusunda odamıza doğalgaz yapılmıştır.
 • *Sungurlu Arıcılar Birliği toplantılarına odamız ev sahipliği yapmıştır.
 • * Çorum Ziraat Odası tarafından 2 ayda bir düzenlenen il koordinasyon kurulu toplantılarına katılarak çiftçilerimizin sorunlarını tespit edip, yetkili mercilere iletilmesini sağlamaktadır.
 • *İŞKUR’dan personel alarak çiftçilerimizin doğrudan gelir dosyalarının sertifikalı tohum dosyaları doldurtularak çiftçilerimizin hizmetine sunulmuştur.
 • *Odamızda bulunan tahsilat servisi masa ve sandalyeler yenilerek çiftçilerimizin hizmetine sunulmuştur” dedi.

Görevimiz süresince aynı şekilde gelen talep ve istekleri dinleyerek çiftçilerimizin yanındayız diyen Kelepircioğlu, “İlk gün dediğimiz gibi masada değil sahada çiftçilerimizin maddi manevi yanındayız” ifadelerini kullandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu