Mahmatlı Köyünde Üzüm Hasadı

Sponsor

Mahmatlı köyü muhtarı Mehmet Güleçyüz’e ait 17 dönümlük arazide terbiye sistemli Hasan dede ve Öküz Gözü siyah üzümlerin hasadına başlandı.

Mahmatlı Köyünde gerçekleştirilen üzüm hasadına İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek ve İlçe Tarım personeli katıldı.
Mahmatlı Köyü muhtarı ve üzüm bağının sahibi Mehmet Güleçyüz, “17 dönüm arazimizde Hasan dede ve Öküz Gözü siyah üzüm çeşidi yetiştirdiğini ve bağdan toplamda 3 ton üzüm elde ettiğini bu üzümleri de kilosunu 3 TL’den sattığını söyledi.

Üzüm hasatı yapan Mahmatlı köyü muhtarı Mehmet Güleçyüz’ü ziyaret eden İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek, “Muhtarımız Mehmet Güleçyüz’ü yaptığı başarılı çalışmadan dolayı tebrik ediyoruz.
Yerli üzüm çeşitlerimizin üretim alanlarını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Sponsor

Tarımsal üretimin hak ettiği yere gelmesi için, üretimin her aşamasında çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz diyen Berişbek, yerli ürün çeşitlerini korumaya yönelik olan projeleri de Devlet olarak çok önemsiyor ve destekliyoruz diye söyledi.

Sponsor
Önceki İçerikEğer, “Galibiyeti İstedik, Sahadan Bir Puanla Ayrıldık”
Sonraki İçerikBahçelievler Mahallesi Artık Daha Güzel
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz