LÖSEV e Bağış Yaptı 4 Yıl Hapis Cezasından Kurtuldu

Eski işçisini tehdit etti, uzlaştırma bürosu barıştırdı

Abone Ol

Sungurlu’da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Uzlaştırma sonucunda, olayın faili, mağdurun talebi üzerine Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bin lira bağışlayarak 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaktan kurtuldu.

Eski işçisini telefonla tehdit etti
İddiaya göre, mağdur A.K.’nin şüpheli B.K’a ait olan işyerinde bir müddet çalıştıktan sonra ayrıldığı, mağduru iş yerine yeniden çalışmak üzere çağıran şüpheli, mağdurun bunu kabul etmemesi üzerine şüphelinin mağdura telefondan hakaret ve tehdit içerikli mesajlar gönderdiği, mağdurun olay nedeniyle şikayetçi olması üzerine “Hakaret ve Tehdit”suçlarından şüpheli B.K hakkında Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Sungurlu'da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. | Sungurlu Haber

LÖSEV’e bin lira bağışladı
Şüphelinin üzerine atılı suçların uzlaşma kapsamında kalması üzerine dosyanın uzlaştırmacı Metin Karaca’ya verildi. Uzlaştırmacı Karaca, kendisine tevzi edilen dosyayı inceleyerek taraflarla yaptığı görüşmede uzlaşmanın mahiyeti ve hukuki sonuçlarına ilişkin açıklamayı taraflara yaptığını, tarafların kendilerine sunulan uzlaşma teklifini kabul etmeleri sonucunda, şüphelinin B.K.’nin, mağdur A.K’nin talebi olan LÖSEV’e bin lira tutarlı bağış karşılığında uzlaşmanın olumlu sonuçlandığını belirtti.

Sungurlu'da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. | Sungurlu Haber

Uzlaşmanın olumlu sonuçlanması karşısında, olayın faili hakkında kamu davası açılmayacağı için mahkeme sürecini görmeyeceğini, sabıkasına işlenmeyeceğini, yargılama giderleri ile karşılaşmayacağını, yine mağdurun kendi isteği doğrultusunda mahkemeye bırakılmaksızın şüpheliden edim talebi ile uzlaşılması sonucunda toplumsal barışa hizmet edildiği, kamu yararı neticesinde uzun yargılama süreleri olmayarak kısa zamanda dosyanın sonuçlanması nedeniyle mahkemelerin iş yükünün artmasının önüne geçildiğini bildirdi.
Uzlaştırma sonucu B.K. 4 yıla kadar hapis cezası almaktan kurtuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz