LÖSEV e Bağış Yaptı 4 Yıl Hapis Cezasından Kurtuldu

Sponsor

Eski işçisini tehdit etti, uzlaştırma bürosu barıştırdı

Sungurlu’da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Uzlaştırma sonucunda, olayın faili, mağdurun talebi üzerine Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bin lira bağışlayarak 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaktan kurtuldu.

Eski işçisini telefonla tehdit etti
İddiaya göre, mağdur A.K.’nin şüpheli B.K’a ait olan işyerinde bir müddet çalıştıktan sonra ayrıldığı, mağduru iş yerine yeniden çalışmak üzere çağıran şüpheli, mağdurun bunu kabul etmemesi üzerine şüphelinin mağdura telefondan hakaret ve tehdit içerikli mesajlar gönderdiği, mağdurun olay nedeniyle şikayetçi olması üzerine “Hakaret ve Tehdit”suçlarından şüpheli B.K hakkında Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Sponsor

Sungurlu'da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. | Sungurlu Haber

LÖSEV’e bin lira bağışladı
Şüphelinin üzerine atılı suçların uzlaşma kapsamında kalması üzerine dosyanın uzlaştırmacı Metin Karaca’ya verildi. Uzlaştırmacı Karaca, kendisine tevzi edilen dosyayı inceleyerek taraflarla yaptığı görüşmede uzlaşmanın mahiyeti ve hukuki sonuçlarına ilişkin açıklamayı taraflara yaptığını, tarafların kendilerine sunulan uzlaşma teklifini kabul etmeleri sonucunda, şüphelinin B.K.’nin, mağdur A.K’nin talebi olan LÖSEV’e bin lira tutarlı bağış karşılığında uzlaşmanın olumlu sonuçlandığını belirtti.

Sungurlu'da telefondan mesaj yoluyla hakaret ve tehdit suçundan soruşturma başlatılan bir kişi Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. | Sungurlu Haber

Uzlaşmanın olumlu sonuçlanması karşısında, olayın faili hakkında kamu davası açılmayacağı için mahkeme sürecini görmeyeceğini, sabıkasına işlenmeyeceğini, yargılama giderleri ile karşılaşmayacağını, yine mağdurun kendi isteği doğrultusunda mahkemeye bırakılmaksızın şüpheliden edim talebi ile uzlaşılması sonucunda toplumsal barışa hizmet edildiği, kamu yararı neticesinde uzun yargılama süreleri olmayarak kısa zamanda dosyanın sonuçlanması nedeniyle mahkemelerin iş yükünün artmasının önüne geçildiğini bildirdi.
Uzlaştırma sonucu B.K. 4 yıla kadar hapis cezası almaktan kurtuldu.

Sponsor
Önceki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Müjde!
Sonraki İçerikAfrin de Görev Yapan Mehmetçiklere Mektup Yazıp Leblebi Gönderdiler
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz