-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimLise ve Pansiyon Yöneticileri ile Biraraya Gelindi

Lise ve Pansiyon Yöneticileri ile Biraraya Gelindi

- Google Reklamı -

Fen Lisesi pansiyonunda ilçedeki pansiyonlu okul idarecileri ve lise idarecileri ile toplantı düzenlendi.
Pansiyonlu okulların durumlarının değerlendirildiği toplantıda, pansiyonda kalan öğrencilerin huzurlu ve güvenli bir ortamda bulunmaları için yapılması gerekenler aktarıldı. Pansiyonlarımızda uygulanan örnek uygulamalar paylaşılarak daha çok öğrencimizin istifade etmesi hedeflendi.
Yapılan açıklamada, “Pansiyonlarnın güvenliği için okullarımızda belletici öğretmen ve idarecilerin okul polisi ile işbirliğinde bulunmaları istendi.
Öğrencilerin pansiyonda geçirdiği zamanı daha veremli kılmak için Halk Eğitimi Merkezi ile okulların işbirliğinde kurslar açması talep edildi. Bu bağlamda önümüzdeki haftadan itibaren pansiyonlarda kişisel gelişim, sanatsal ve sportif kurslar başlatılacaktır. Ayrıca pansiyonlarda kalan öğrencilerimize yönelik sportif yarışma ve etkinliklerin başlatılması ile daha güzel zaman geçirmelerinin sağlanması istendi.
Toplantının ikinci bölümünde ilçemizdeki liselerin birinci döneme ait farklı alanlardaki istatistikleri aktarılarak değerlendirmeler yapıldı. Okullar bazında ve ilçe genelinde ders ortalamaları, devamsızlık bilgileri, sınav bilgileri gibi çok sayıda veriyi barındıran dosya okul idarecilerine teslim edilerek ikinci dönemde her biri için hedefler belirlenmesi istendi. Başarının bir hedef değil yolculuk olduğu üzerinde durulurken planlı ve istikrarlı çalışmalarla ilçemizde eğitimi daha iyi noktalara hep birlikte taşıyacağımız vurgulandı.
Bu süreçteki gayretli çalışmalarından dolayı okul idarecilerine ve öğretmenlerimize canı gönülden teşekkür ederiz” dendi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu