LARTON ve SUN-KA BİRLEŞTİ

Köşebent ve mukavva sektörünün önde gelen firmalarından Larton Ambalaj ve kağıt sektörünün önemli firmalarından Sun-Ka Kağıt güçlerini SUN-Ka Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. altında birleştirdi.

Sponsor

Köşebent ve mukavva sektörünün önde gelen firmalarından Larton Ambalaj ve kağıt sektörünün önemli firmalarından Sun-Ka Kağıt güçlerini SUN-Ka Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. altında birleştirdi.

Yapılan açıklamada, “2012 yılında kurulan Larton Ambalaj, 200 çalışanı, FSC ve ISO sertifikalı teknolojik üretim süreçleri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Ortadoğu, Balkan, Afrika ve Arap ülkelerine ihracat yapmaktadır. ‘Karton Köşebent’, ‘Dilimlenmiş Gri Karton’ ve “Mukavva’ üretimine Çorum’da faaliyetlerine devam etmektedir.1989 yılında faaliyetlerine başlayan Sun – Ka Kağıt kendi sektöründe Türkiye’nin en büyük ve saygın üreticisinden biridir. 32 yıldır kağıt ambalaj ve kağıt sektöründe katma değerli çözümler üreten Sun – Ka, ‘lamine edilmiş Gri Ebat Karton ve Renkli Bobin Karton’ üretimi gerçekleştirmektedir. Yeni Yatırımlarla Kapasite ArtacakSöz konusu birleşme ile, tecrübe ve bilgi paylaşımlarının gerçekleştirilmesiyle entegrasyonu ile, üretim kapasitesinin artması, verimliliğin ve hizmet kalitesinin daha üst seviyelere taşınması hedefleniyor. Ayrıca birleşme sonrasında, makine parkına ve mevcut tesis envanterine ilave olarak,- Yeni Kurumsal Kaynak Planlama (ERP)- 50.000 metrekarelik yeni ambalaj tesisi,- 45.000 metrekarelik yeni kağıt fabrikası, Yatırımları ile kapasite ve verimlilik artışına paralel olarak büyümeye devam ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Sponsor
Önceki İçerikORTAK AKIL, İLÇEYİ SUSUZLUKTAN KURTARDI
Sonraki İçerikHAYAT BOYU ÖĞRENME YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz