-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemLARTON ve SUN-KA BİRLEŞTİ

LARTON ve SUN-KA BİRLEŞTİ

Köşebent ve mukavva sektörünün önde gelen firmalarından Larton Ambalaj ve kağıt sektörünün önemli firmalarından Sun-Ka Kağıt güçlerini SUN-Ka Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. altında birleştirdi.

- Google Reklamı -

Köşebent ve mukavva sektörünün önde gelen firmalarından Larton Ambalaj ve kağıt sektörünün önemli firmalarından Sun-Ka Kağıt güçlerini SUN-Ka Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. altında birleştirdi.

Yapılan açıklamada, “2012 yılında kurulan Larton Ambalaj, 200 çalışanı, FSC ve ISO sertifikalı teknolojik üretim süreçleri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Ortadoğu, Balkan, Afrika ve Arap ülkelerine ihracat yapmaktadır. ‘Karton Köşebent’, ‘Dilimlenmiş Gri Karton’ ve “Mukavva’ üretimine Çorum’da faaliyetlerine devam etmektedir.1989 yılında faaliyetlerine başlayan Sun – Ka Kağıt kendi sektöründe Türkiye’nin en büyük ve saygın üreticisinden biridir. 32 yıldır kağıt ambalaj ve kağıt sektöründe katma değerli çözümler üreten Sun – Ka, ‘lamine edilmiş Gri Ebat Karton ve Renkli Bobin Karton’ üretimi gerçekleştirmektedir. Yeni Yatırımlarla Kapasite ArtacakSöz konusu birleşme ile, tecrübe ve bilgi paylaşımlarının gerçekleştirilmesiyle entegrasyonu ile, üretim kapasitesinin artması, verimliliğin ve hizmet kalitesinin daha üst seviyelere taşınması hedefleniyor. Ayrıca birleşme sonrasında, makine parkına ve mevcut tesis envanterine ilave olarak,- Yeni Kurumsal Kaynak Planlama (ERP)- 50.000 metrekarelik yeni ambalaj tesisi,- 45.000 metrekarelik yeni kağıt fabrikası, Yatırımları ile kapasite ve verimlilik artışına paralel olarak büyümeye devam ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu