KÖYLERDE ÖĞRENCİ VE VATANDAŞLAR KENE EĞİTİMİ ERİLDİ

Sponsor

Sungurlu’ya bağlı köylerde öğrenci ve vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) eğitimi verildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, ilçeye bağlı Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrenci ve velilere kene eğitimi düzenledi.

Yapılan açıklamada, “İlkbahar ayının gelmesiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmektedir. Bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene sokulmalarıyla karşı kaşıya kaldığımızda ne yapmamız gerektiği konusunda, Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrencilerinin eğitim gördüğü okullarda personellerimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir” dendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, virüslerin yapıları, nasıl çoğaldıkları, ne kadar yasabildikleri, büyüklükleri gibi konularda ve KKKA hastalığının etmeni virüsün isminin nerden geldiği ilk nerede görüldüğü hakkında bilgiler verdi.

Sponsor

Sağlık personeli ayrıca kenelerin yapısı, çeşitleri vb. özelliklerinden bahsederek kenelerden korunma yolları ve kene sokmalarında nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi verdi.

Sponsor
Önceki İçerikSUNGURLU BELEDİYESİ’NDEN ÇİÇEKLİ KUTLAMA
Sonraki İçerik‘SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ’ YAPTILAR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz