-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemKÖYLERDE ÖĞRENCİ VE VATANDAŞLAR KENE EĞİTİMİ ERİLDİ

KÖYLERDE ÖĞRENCİ VE VATANDAŞLAR KENE EĞİTİMİ ERİLDİ

- Google Reklamı -

Sungurlu’ya bağlı köylerde öğrenci ve vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) eğitimi verildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, ilçeye bağlı Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrenci ve velilere kene eğitimi düzenledi.

Yapılan açıklamada, “İlkbahar ayının gelmesiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmektedir. Bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene sokulmalarıyla karşı kaşıya kaldığımızda ne yapmamız gerektiği konusunda, Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrencilerinin eğitim gördüğü okullarda personellerimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir” dendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, virüslerin yapıları, nasıl çoğaldıkları, ne kadar yasabildikleri, büyüklükleri gibi konularda ve KKKA hastalığının etmeni virüsün isminin nerden geldiği ilk nerede görüldüğü hakkında bilgiler verdi.

- Advertisement -

Sağlık personeli ayrıca kenelerin yapısı, çeşitleri vb. özelliklerinden bahsederek kenelerden korunma yolları ve kene sokmalarında nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi verdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1156
EUR
28,9228
GBP
33,3419
RUB
0,2822
CNY
3,7105
JPY
0,1839

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu