-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemKöy Köy Gezip 'İyilik Dağıttılar'

Köy Köy Gezip ‘İyilik Dağıttılar’

- Google Reklamı -

– Palyaço ve çizgi film kahramanların kıyafetleri giyen öğrenciler oyuncak dağıttı

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı Öğretim görevlisi Gökhan Boduroğlu ve Öğretim Görevlisi Özlem Bal, koordinatörlüğünde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk “Oyuncaklarına Talibiz” projesi kapsamında köylerdeki anaokullarında eğitim gören minik öğrenciler ile bir araya gelen gönüllü üniversite öğrencileri, köyleri ziyaret ederek çocuklara oyuncaklar dağıtıp, onlarla oyunlar oynadılar.
MYO öğrencileri, kendi imkanlarıyla topladıkları oyuncakları Bayram öncesi köy çocuklarına dağıtıp onlarla oyunlar oynayıp çocukları sevindirdiler.

“Amacımız köy çocuklarının gönlüne dokunmak”

- Advertisement -

Proje Koordinatörü ve Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Gökhan Boduroğlu, öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Benzer çalışmaları sürdürmek istediklerini anlatan Boduroğlu, şöyle konuştu:
“Amacımız köy çocuklarının gönlüne dokunmak. Üniversite olarak sahaya inerek topluma yararlı olmayı amaçladık. Köy çocuklarında üniversite bilincinin şimdiden oturmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda kendi öğrencilerimizin sosyal sorumlulukta yer alarak toplumun bireyi olduklarını hissettirmeye çalışıyoruz.”
Palyaço ve diğer çizgi film kahramanların kıyafetleri giyen öğrencilerimizle çocukları eğlendirmek, güldürmek ve gönüllerine dokunmak için köy okullarına gittiklerini ifade eden Müdür Yardımcısı Boduroğlu, köy çocuklarının yüzlerindeki gülümsemenin kendilerini de sevindirdiğini dile getirerek, “Kampanyada toplanan oyuncakları köylerde okuyan kardeşlerimize ulaştırdık. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Herkesi bu tür projelere destek vermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu