KOSGEB’den Brezilya Çıkarması

Sponsor

KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ başkanlığında çeşitli sektörlerden firma temsilcilerinden oluşan iş heyeti, 4-10 Eylül tarihlerindeki Brezilya programı kapsamında Sao Paulo şehrinde görüşmelerde bulundu.
Programa Sao Paulo Sanayi Odası’nı ziyaret ederek başlayan iş heyeti, Brezilya’da faaliyet gösterebilmek ve sektör temsilcileri ile iletişime geçebilmek için Brezilyalı yetkililerden bilgi aldı.
Sao Paulo şehrinden sonra Santos şehrine geçen Türk iş insanları, 147 yıl önce bir kahve birliği olarak kurulan Santos Ticaret Odası’nı, Brezilya’nın toplam ticaretinin yüzde 30’una ev sahipliği yapan Santos Limanı’nı ve kahve müzesini ziyaret ettiler.

Ardından Brezilya Sao Paulo Başkonsolos Serkan Gedik ve eşi Rezidanslarında Türk İş Heyetini ağırladılar ve heyet onuruna bir yemek verdiler. KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, “KOSGEB olarak 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde finale kalmış olan 40 işletmemiz için 2 destinasyon belirledik. Bunlardan birincisi Brezilya, ikincisi Malezya ve Singapur’u hedef alan iki farklı destinasyon.” dedi.

Brezilya’ya çok farklı ölçekte, çok farklı sektörlerde, yurdumuzun muhtelif farklı illerinde faaliyetlerini gösteren 15 işletme temsilcisi ile geldiklerini belirten Akdağ, işletmelerimize yeni bir ufuk açabilme arayışında olduklarını söyledi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSamsung Galaxy S10 Ekrana Gömülü Parmak İzi ile Gelecek
Sonraki İçerikÜcretli Öğretmenlik Atama Sonuçları MEB Tarafından Açıklandı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz