-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemKOSGEB’den Brezilya Çıkarması

KOSGEB’den Brezilya Çıkarması

- Google Reklamı -

KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ başkanlığında çeşitli sektörlerden firma temsilcilerinden oluşan iş heyeti, 4-10 Eylül tarihlerindeki Brezilya programı kapsamında Sao Paulo şehrinde görüşmelerde bulundu.
Programa Sao Paulo Sanayi Odası’nı ziyaret ederek başlayan iş heyeti, Brezilya’da faaliyet gösterebilmek ve sektör temsilcileri ile iletişime geçebilmek için Brezilyalı yetkililerden bilgi aldı.
Sao Paulo şehrinden sonra Santos şehrine geçen Türk iş insanları, 147 yıl önce bir kahve birliği olarak kurulan Santos Ticaret Odası’nı, Brezilya’nın toplam ticaretinin yüzde 30’una ev sahipliği yapan Santos Limanı’nı ve kahve müzesini ziyaret ettiler.

Ardından Brezilya Sao Paulo Başkonsolos Serkan Gedik ve eşi Rezidanslarında Türk İş Heyetini ağırladılar ve heyet onuruna bir yemek verdiler. KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, “KOSGEB olarak 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde finale kalmış olan 40 işletmemiz için 2 destinasyon belirledik. Bunlardan birincisi Brezilya, ikincisi Malezya ve Singapur’u hedef alan iki farklı destinasyon.” dedi.

Brezilya’ya çok farklı ölçekte, çok farklı sektörlerde, yurdumuzun muhtelif farklı illerinde faaliyetlerini gösteren 15 işletme temsilcisi ile geldiklerini belirten Akdağ, işletmelerimize yeni bir ufuk açabilme arayışında olduklarını söyledi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2197
EUR
28,8311
GBP
33,2391
RUB
0,2834
CNY
3,7226
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu