-0.6 C
Sungurlu
28/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemKor, Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adaylığını Açıkladı

Kor, Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adaylığını Açıkladı

- Google Reklamı -

Erkan Kor, Sungurlu Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası’nın 13 Ocak 2018 Cumartesi günü yapılacak kongrede, oda başkanlığına adaylığını açıkladı.
Gazetemize açıklama yapan Başkan Adayı Erkan Kor, “Yaklaşık 15 yıldır Sungurlu Sanayi sitesinde demir doğrama mesleğiyle uğraşıyorum. Madeni Sanatkarlar Odasının 13 Ocak Cumartesi günü yapılacak kongrede ekibim ile birlikte göreve talibiz. Amacımız bütün sanayi esnafı ve çalışanlarıyla tek bir ses, tek bir yürek olarak gün itibarıyla yaşadığımız bütün sorunların üstesinden gelmektir” dedi.
Sungurlu Sanayi Sitesi bu ilçenin en önemli unsurlarından biridir diyen Kor, “Sungurlu sanayi sitesi sadece kepenk kapatılıp açılan bir yer değildir. Bizler burada hayatı, arkadaşlığı, dostluk ve büyük bir aileye mensup olduğumuzu öğrendik. Alın teri ve emek dendiğinde akla gelen insanların hak ettiklerini çalışmakla ve dürüstlükle kazanabileceğini düşünüyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda eğer hayırlara vesile olacak söylediklerimize çözüm ve önerilerimize hayata geçirebileceksek bize bu görevi nasip etsin diyoruz” diye konuştu.
Genç, dinamik ve yenilikçi bir anlayışla göreve geldiği takdirde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Kor, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile irtibata geçip, meslek yeterlilik kursları dahilinde Odamızı tüm imkanlardan faydalandıracağız. AB uyumlu iş sağlığı güvencesi projesini hayata geçireceğiz. İş-Kur ile protokol yapıp nitelikli eleman için çalışmalar yapacağız. KOSGEB hibe ve faizsiz kredi girişimlerine bulunarak esnafımızı bu imkanlardan faydalandıracağız. Belirli günlerde sosyal faaliyetler düzenleyeceğiz. Resmi kurumlarla devamlı irtibat halinde olup, odamızın kalkınmasını sağlayacağız. Odamız bünyesinde bir fon oluşturup, iş kazası geçiren esnafımızın ailelerine maddi destek sağlamak için çalışmalar yapacağız. Sanayimize ve Sungurlumuza yakışır sanayi giriş ve çıkışına bir tabela yaptıracağız” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu