-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemKOLLARINI KAYBETMEK ÜZERE OLAN GENCE BAŞKAN ŞAHİNER SAHİP ÇIKTI

KOLLARINI KAYBETMEK ÜZERE OLAN GENCE BAŞKAN ŞAHİNER SAHİP ÇIKTI

- Google Reklamı -

Geçirdiği trafik kazası sonucu kollarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan gence Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıktı.

Turan Can Gülmez (18) isimli genç geçirdiği trafik kazası sonucu kollarından yaralanarak ameliyata alındı. İlk ameliyatı başarısız olan gencin, acil ikinci bir ameliyat daha olması gerektiğini söylediler. Maddi durumları olmadığı için kara kara düşünen ve çalmadık kapı bırakmayan Gülmez’in ailesi, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den yardım istedi.

Gülmez ailesinin yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Başkan Şahiner, gencin ameliyat olması için gerekli girişimlerde bulundu. Çorum’da özel bir hastaneye yatırılan genç bugün ameliyat oldu.

- Advertisement -

Ameliyat sonrası Başkan yardımcısı Bahri Sezen ve İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin ile birlikte genci hastanede ziyaret eden Başkan Abdulkadir Şahiner, “Anne tarafı Sungurlulu olan bu gencimiz, bir trafik kazası geçiriyor ve iki koluda bu kazada büyük hasar görüyor. Kollarından bir ameliyat oluyor ancak başarılı olmuyor. İkinci ameliyatı olmaz ise kollarını kaybedebilirdi. Bu konuda aile benimle irtibata geçti. Bende gerekli girişimlerde bulundum ve gerekli talimatı verdim. Gencimiz bugün ameliyat oldu ve başarılı bir ameliyat geçirdi. İnşallah kısa sürede eski sağlığına kavuşacak” dedi.

Gencin ameliyatı için yardımcı olan Sungurlulu işadamları Zeki ve Levent Öztekin’e, Ahmet Evliyaoğlu’na, Önder Ocaklı’ya ve Hadi Tütüncüoğlu’na destekleri için teşekkür eden Başkan Şahiner, ayrıca gencin ameliyatını gerçekleştiren doktor, hemşire ve hastane müdürü olmak üzere tüm hastane ekibine teşekkür etti.

Ameliyat masraflarını karşılamasının yanı sıra manevi olarak da desteğini esirgemeyen Başkan Abdulkadir Şahiner’e teşekkür eden Gülmez ailesi, “Çaresizliğin ne demek olduğunu yaşamayan bilemez. Tam bu anda sayın başkanım elimizden tuttu ve Hızır gibi imdadımıza yetişti. Turan Can’ın ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hakkını ödeyemeyiz. Allah kendisinden razı olsun” ifadeleri kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu