Köksal, “Huzurlu Bir Ramazan Ayı Geçireceğiz”

Sponsor

Müftü İbrahim Köksal, Ramazan ayı ile ilgili müftülük olarak yaptıkları çalışmalar hakkında Sungurlunun Sesi gazetesine açıklamada bulundu.

Toplumu israf konusunda bilinçlendirmek için çalışmalar yapılacaktır diyen Köksal, “Vaaz ve hutbelerimizde israf konusu anlatacağız. Ramazan ayı için köylerimizde ve merkez camilerimizde din görevli ihtiyaçlarını karşılama üzere çalışmalarımızı tamamladık. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Yusuf Hoca Cami’sinde hatimle teravih namazı kılınacaktır. Bilindiği üzere yarın ilk teravih namazını kılacağız ve Çarşamba sabahı inşallah oruçlu olacağız. Bu rahmet ve marifet ayında bütün kardeşlerimizin en güzel şekilde istifade etmesi açısından Müftülük olarak en verimli şekilde Ramazan ayının geçmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yine aynı şekilde camilerimizde mukabelelerimiz okunacak. Değişik zaman dilimlerinde vaazlarda ve hutbelerde israf konusuna ağırlık verilecek. Bazı konularda cemaatimizin duyarlı olması konularında bilgilendirmeler yapıyoruz. Vatandaşımızın en büyük yanıldıkları konulardan bir tanesi ezan başladığında imsak vaktinde ezanla birlikte yemeyi içmeyi kesmeleri konusunda uyarılarda bulunduk. Bazı yanlış anlaşılmalar var. İmsak vaktinde ezan bitene kadar yeme içme olur sanıyorlar bazı vatandaşlarımız tutacağımız orucun sıhhatine herhangi bir engel olmaması adına hutbe ve vaazlarımızda bu konuyu duyurduk ve duyurmaya da devam edeceğiz” dedi.

-İhtiyaç Fazlası Mallarımızı İsraf Etmemeliyiz
Müftü İbrahim Köksal, “İsraf çalışmalarımızda ihtiyaç fazlası olan mallarını ihtiyaç sahibi olan kimselere vermeleri onlarla paylaşmaları hususunun önemini dile getireceğiz. İslam’a göre evrendeki her şey Cenab-ı Hakka aittir. İnsanların elde ettiği mal ve mülkün hepsi Cenab-ı Hakka ait olması hasabı ile bizlerde var olan malların asıl sahibi rabbimiz olduğu düşüncesi ile fazla olanların ihtiyaç sahipleri ile paylaşmaları ve israf etmemeleri konusunda bir duyarlılık için çalışmalar yapacağız. İrşad hizmetlerimiz yine aynı şekilde vaaz ve irşad programımızı hazırladık. Hem merkezi sistemden hem de bazı camilerimizden yüz yüze olarak vaaz çalışmalarımız devam etmektedir. Yine aynı şekilde Ulucami’nde ilkinde namazı öncesi hatim ve ezbere mukabele okunacaktır. Köy ve merkez camilerimizin hepsinin temizlik, çevre bakımları yapılarak ses sistemleri Ramazan ayına hazır hale getirildi” ifadelerini kullandı.

Sponsor

-Teravih Namazları Hızlı Kılınmayacak
Müftü Köksal açıklamasının sonunda, teravih namazlarının hızlı kıldırılmasına müsaade edilmeyeceğini belirterek, “Ramazan ayında kılınacak olan teravih namazlarımızın hızlı kılınmaması ve cemaatimizin huzur içerisinde kılması için din görevlilerimiz uyarıldı. Ramazan ayına has olmak üzere müftülük olarak şehit aileleri ve yaşlılarımız ziyaret edeceğiz. Önümüzdeki Salı günü müftülüğümüz de bir toplantı yaparak, aldığımız kararlar ve yapacağımız çalışmalar hakkında tekrardan bütün din görevli arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. İnşallah huzurlu bir şekilde ilçemize Ramazan ayının geçmesi için gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

Sponsor
KaynakSungurlunun Sesi
Önceki İçerikMHP, Anneler Gününde Yaşlıları Unutmadı
Sonraki İçerikŞahiner; ” Asıl engel yalnızca zihinlerdedir. “
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz