-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitim'Kodlamaya Merhaba' projesi sona erdi

‘Kodlamaya Merhaba’ projesi sona erdi

- Google Reklamı -

‘‘Kodlamaya Merhaba!’’ adlı e-Twinning Projesi sertifika töreni Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
Sertifika törenine Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Şahin, okul yönetici ve öğretmenleri ile veliler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan proje yürütücüsü Derya Kocak Bıçak proje hakkında bilgi verdi. Yavuz Selim İlkokulu işbirliğinde yürüttükleri bu proje ile 80 öğrencimizi kodlama ile tanıştırdıklarını, öğrencilerimizin gelişimlerine büyük katkı sağlayan kodlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ise konuşmasında ” ilçemizde öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel anlamda en iyi şekilde yetişmeleri için bütün eğitim camiası olarak çalışıyor ve projeler üretiyoruz. Bu çalışmalardan biri de kodlama eğitimi çalışmalarıdır. Sungurlu ilçe merkezi ve köylerimizde çok sayıda okulda kodlama eğitimlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki dönemde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliğinde öğretmelerimizin bu alanda eğitim almaları için hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.

FOTO GALERİ

Eryiğit, “Bir diğer önemli hususta etwinning projeleridir. İlçemizde ki okulların neredeyse tamamında etwinning projeleri başarıyla devam etmektedir. Bu projelerle yurtiçi ve Avrupa’daki okul ve öğretmenlerle işbirliğine gidilerek etkili bir öğrenme sağlanmakta ve öğrencilerimizin ufukları gelişmektedir.
Sertifika törenimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan Çorum Milletvekilimiz Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’a, Sungurlu Kaymakamımız Mitat Gözen’e şükranlarımı sunarım. Okulumuzda bu çalışmada etkin görev alan Emine Özkoçak, Songül Eriş, Yalçın Kocuroğlu ve Derya Kocak Bıçak öğretmenlerimize teşekkür ederim. Belge alan öğrencilerimizi ve ailelerini de canı gönülden kutluyorum. “ dedi.
Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt konuşmasında “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini, iyi bir eğitim almalarını ve donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Sungurlu ilçemizde bu doğrultuda Kaymakamlığımız ve Mili Eğitim Müdürlüğümüz güzel çalışmalar yapıyor. Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Bilişimde tüketen bir nesil değil üreten bir nesil hedefliyoruz. Bunun adımları da kodlama eğitiminden geçiyor. Sungurlu ilçemizde kodlama eğitimi konusunda yapılan çalışmalardan memnunuz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.
Video gösterileri, öğrencilerin scratch uygulamalarının ardından öğrencilere sertifikaları verildi. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu