KODEK, MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş TARAFINDAN YAPTIRILAN LABORATUVARLARI İNCELEDİ

Sponsor

Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş ile yapılmış olan protokole istinaden bilgisayarlar, montaj masası, duvar seti, üç boyutlu yazıcı, elektrik, elektronik ve robot ekipmanları bulunan “Robotik ve Kodlama Atölyesi” ile okulumuz makine teknolojisi alanı içerisine “CNC Simülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarı” kuruldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek Sungurlu ilçe ziyaretinde Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş tarafından yaptıran Robotik ve Kodlama Atölyesi ile CNC Smülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarında incelemelerde bulundu.

Okul idaresinden makinaların kullanımı, öğrencilerimize olan katkısı hakkında bilgi alan Kodek öncelikle bu projenin hayata geçmesine öncülük eden Milli Savunma Bakan Yardımcımız ve aynı zamanda Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhsin Dere ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye teşekkürlerimizi sunuyorum.

Sponsor

Ekonomik, sosyal, kültürel, her alandaki kalkınma hamlelerimizde, insan unsurunun önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Üstün bilgi çağını yaşadığımız günümüzde iyice anlamalıyız ki, insana yapılan yatırım, yatırımların en önemlisi, en hayırlısı ve en verimlisidir. Bu okulumuzdaki yatırım hem maddi hem de manevi boyutta önem arz etmekte. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz hiç şüphesiz ülkemizin nitelikli iş gücüne en büyük katkıyı vereceklerdir. Bu atölyeler öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesine çok büyük imkanlar sunacaktır. Tekrardan bu yatırımların okulumuza ulaşmasında katkısı bulunan herkese kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikTÜRK TELEKOM ARIZA EKİBİNİN ZORLU MÜCADELESİ
Sonraki İçerikKAVŞAKTA İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI : 5 YARALI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz