-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimKODEK, MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş TARAFINDAN YAPTIRILAN LABORATUVARLARI İNCELEDİ

KODEK, MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş TARAFINDAN YAPTIRILAN LABORATUVARLARI İNCELEDİ

- Google Reklamı -

Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş ile yapılmış olan protokole istinaden bilgisayarlar, montaj masası, duvar seti, üç boyutlu yazıcı, elektrik, elektronik ve robot ekipmanları bulunan “Robotik ve Kodlama Atölyesi” ile okulumuz makine teknolojisi alanı içerisine “CNC Simülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarı” kuruldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek Sungurlu ilçe ziyaretinde Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş tarafından yaptıran Robotik ve Kodlama Atölyesi ile CNC Smülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarında incelemelerde bulundu.

Okul idaresinden makinaların kullanımı, öğrencilerimize olan katkısı hakkında bilgi alan Kodek öncelikle bu projenin hayata geçmesine öncülük eden Milli Savunma Bakan Yardımcımız ve aynı zamanda Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhsin Dere ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye teşekkürlerimizi sunuyorum.

- Advertisement -

Ekonomik, sosyal, kültürel, her alandaki kalkınma hamlelerimizde, insan unsurunun önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Üstün bilgi çağını yaşadığımız günümüzde iyice anlamalıyız ki, insana yapılan yatırım, yatırımların en önemlisi, en hayırlısı ve en verimlisidir. Bu okulumuzdaki yatırım hem maddi hem de manevi boyutta önem arz etmekte. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz hiç şüphesiz ülkemizin nitelikli iş gücüne en büyük katkıyı vereceklerdir. Bu atölyeler öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesine çok büyük imkanlar sunacaktır. Tekrardan bu yatırımların okulumuza ulaşmasında katkısı bulunan herkese kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!