Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Koçak, “Tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum

 

Koçak mesajında, “Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur.

Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız. Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyaya gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir.

İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuştur. Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Yaradan’ın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim. Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; Sungurlulu hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.

İlgili İçerikler

Perşembe Pazarı Eskisi Gibi Kendi Yerinde Kurulacak

Safa Özhazinedar

SUNGURLU’YA FASLI GELİN…

Safa Özhazinedar

Şahiner, ” Hepinizin vicdanına güveniyorum”

Safa Özhazinedar

Öğretmenler Korosundan Muhteşem Yıl Sonu Konseri

Safa Özhazinedar

Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu, “Doktorların azim ve özverileri takdire şayandır”

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar