-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemKoçak, "Teşvik verilirken uygulanan prosedürler azaltılsın"

Koçak, “Teşvik verilirken uygulanan prosedürler azaltılsın”

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, ilçede faaliyet gösteren tüm üreticilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlarken, tarımın önemine de dikkat çekerek üreticinin alın terinin karşılığını alabilmesi için çalıştıklarını vurguladı.
İlçe Başkanı Koçak’ın mesajı: “Belli bir çalışma saati olmayan günün ilk ışıklarıyla birlikte çalışmaya başlayıp günün tamamında alın terini toprağa dökerek kutsal saydığı işine sahip çıkan tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü kutlu olsun. 14 Mayıs’ tüm dünya çiftçilerinin özel günü olarak belirlenmesi çiftçilerimizi onura etmektedir. Ülkemizde 81 milyon nüfusu, 5 milyon mülteciyi ve yılda ortalama 35-40 milyon turisti doyuran, tüm zorluklara rağmen üretimden vazgeçmeyen alın teriyle toprağı sulayan ülke çiftçimizin yaşadığı sorunlar gerçek çiftçilerle istişare edilerek çözümler üretilip çiftçimizin yüzünün güldürülmesi bizleri de mutlu edecektir. Ülkemiz ekonomisinin sağlam adımlarla ilerlemesini istiyorsak her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de planlı ve kaliteli üretimden başka çaremiz yoktur. Bizim arzumuz çiftçimiz döktüğü alın terinin karşılığını alabilsin, devlet teşvikleri gerçek üreticiye verilsin, teşvik verilirken uygulanan prosedürler azaltılsın çiftçimiz danışmanlık şirketlerine mecbur kalıp yatırım maliyetleri yükselmesin.”

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1567
EUR
24,8129
GBP
28,8729
RUB
0,2834
CNY
3,2562
JPY
0,1661

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu