Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Koçak, “Milli Şair'in yaşamı, fikirleri ve mücadelesiyle örnek bir kişidir”

İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, İstiklal Marşı’nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

27 Aralık 1936’da yaşama gözlerini yuman Türk edebiyatının yetiştirdiği en büyük şairlerden biri olan Mehmet Akif Ersoy’un dünya çapında bir edebiyat ve fikir insanı olduğunu söyledi. Milli Şair’in yaşamı, fikirleri ve mücadelesiyle örnek bir kişi olduğunu, sadece geride bıraktığı eserlerle değil insani ve ahlaki yönüyle de genç nesillere ışık olmaya devam edeceğini vurgulayan İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, Mehmet Akif Ersoy’un ideallerini, davasını, dünya görüşünü özümseyerek genç kuşaklara en iyi şekilde aktarmak gerektiğini ifade etti.

Üstad Ersoy’un Türk milletinin nice kahramanlıklarını İstiklal Marşı, Çanakkale Şehitleri, Safahat ve tüm eserlerinde ince ince işleyerek milli mücadele ruhunun yaşatılmasında büyük emeği olduğunu belirten İlçe Başkanı Koçak, şunları kaydetti: “Bu vesilelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ebediyete irtihalinin 83’üncü seneyi devriyesinde saygı, minnet ve şükranla yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”

İlgili İçerikler

Karşılarında Süleyman Soylu’yu Gören Yolcular Şaşkına Döndü

Safa Özhazinedar

Pehlivanlar Kırkpınar’a Hazırlanıyorlar

Safa Özhazinedar

İtfaiye Haftasını Pasta Keserek Kutladılar

Safa Özhazinedar

Sungurlu Şehit Aileleri Derneğinin İsmi Değişti

Safa Özhazinedar

Kanmış, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Safa Özhazinedar

DURSUN KARAMAN MEKKE’DE VEFAT ETTİ

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar